Artefakty na niepodkręcanej 4870


(Kriss91) #1

Jak w temacie. Problemem są artefakty. Najdziwniejsze jest to, że wcale nie podkręcałem karty. Pojawiły się nagle. Pewnego razu po wybudzeniu kompa ze stanu niskiego poboru, na niektórych elementach pulpitu pojawiła się pewnego rodzaju siatka :expressionless: Zrestartowałem komputer i "było po problemie". No właśnie. Problemy pojawiły się w grach. W najlepszym przypadku na niektórych texturach (np. nieba) pojawiły się różowe kwadraty. W innym przypadku występowały problemy z wyświetlaniem modeli. Przykład z PESa 2009:

http://img356.imageshack.us/my.php?imag ... 769dc1.jpg

Serwis?? :frowning:


(Mariosti*) #2

Fanfix, wymiana pasty termoprzewodzącej, serwis.


(dragonn) #3

Sprawdź temperatury http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +4.50.1330 zakładka Komputer->Czujniki, ale pod obciążeniem (uruchamiasz grę i ją minimalizujesz i wtedy sprawdzasz).


(Kriss91) #4

Nie sprawdzałem za pomocą Everesta, ale za pomocą CCC. Temp. w idle'u ok 78*C. Sprawdzałem 3D Marka i moim oczom ukazały się okropne artefakty. Schłodziłem kartę do jakichś 45*C, lecz nawet pomimo tego w 3d Marku występują artefakty... Zapewne padły pamięci karty? Czy często zdarzają się takie awarie w 4870? Kartę mam od lipca/sierpnia (chyba)...


(Yamaha503) #5

O Boże. Wiatrak w ogóle chodzi ? Czysto w obudowie ? Jak tak to serwis

Jak? Co wg Ciebie jest to ''idle''

Obciążenie czy spokój ?? bo coś mamy tu konflikt nie douczenia się ;]


(Kriss91) #6

W obudowie czysto...

Poprzez CCC. Większe obroty wiatraczka.

Spokój.