Artefakty po instalacji sterownika NVIDIA

Mam problem że mam artefakty po instalacji sterowników od nvidii… Zainstalowałem świeży system, jak system nie zainstalował swoich sterowników to wszystko było ok , ale gdy windows zainstalował swoje sterowniki mam artefakty, próbowałem też instalacji najnowszych sterowników od nvidii i dalej to samo. Dodam że mam windowsa 10 i takie coś nastąpiło po wymianie zasilacza .

Hej,

  • Co to dokładnie za karta?
  • Jak wyglądają temperatury w czasie pracy karty?

Pozdrawiam,

A wymiana  zasilacza  spowodowana była czym? Bo może być  tak że karta  poleciała w  niebyt. Dobrze byłoby gdybyś podal prócz  modelu karty graficznej również  markę  i model zasilacza  

A no tak, zapomniałem podać :). Więc zasilacz nowy to Corsair VS450 , a karta to NVIDIA Geforce GTX 650 , wymiana była spowodowana tym, że chce zmienić kartę graficzną na HD 7870 2GB . Wcześniej miałem DELTA 350W na którym chodziła dobrze ta karta. Ale że nie chciałem mieć " ogniska " to zmieniłem zasilacz na lepszy, żeby uciągnął tego 7870 :slight_smile: . Teraz zauważyłem że w tym starym zasilaczu była jakby biała pasta ( nie wiem jak to nazwać ) jakby coś się wylało w nim, ale działał normalnie, bez problemów, a co do temperatur to nie wiem jak jest na nowym zasilaczu bo nie mam sterowników, ale na starym zasilaczu miałem temperature karty w okolicach 50-60 stopni

Hej,

Warto więc teraz sprawdzić temperaturę poszczególnych podzespołów. Pomocny w tym może być program GPU-Z oraz HWInfo.

Czy problemy pojawiają się też poza systemem operacyjnym - na przykład w czasie uruchamiania komputera bądź w BIOS’ie?

Pozdrawiam,

Temperatury płyty, dysku i procesora są niskie. Jak zainstaluje sterownik graficzny to pojawia się minimalny problem z uruchomieniem komputera ponownie, tzn niby się wyłączył komputer i chce uruchomić się komputer ponownie, ale nie włącza się spowrotem, dopiero muszę wcisnąć przycisk od wyłączania komputera, poczekać 5 sek i właczyć go ponownie przyciskiem. Jak nie mam sterowników od tej gtx 650 to jest wszystko ok. Niedługo będę miał nową kartę i się zastanawiam czy mój zasilacz jej też nie spali… ( hd 7850 )

Hej,

A co z tym?

Niskie? Tzn. jakie?

Wg informacji w podobnych tematach zasilacz na styk powinien wystarczyć, ale tutaj pewności nie ma.

Pozdrawiam,

Na 1 odpowiedź odpowiedziałem wyżej :slight_smile: .

Temperatury : cpu w stanie spoczynku 26 stopni, pod obciążeniem 60 stopni

Płyta główna 30 stopni

HDD 28 stopni

 

Teraz tylko pytanie czy nowej karty też nie spali…

Hej,

  • Pytając o problemy miałem na myśli artefakty. I właśnie o ich występowanie poza systemem pytałem.
  • A jak temperatura karty graficznej?

Pozdrawiam,