Artefakty podczas próby instalacji Windows 8

Witam,

zakupiłem finalną wersję Windowsa 8. I żałuję… Podczas próby instalacji widzę artefakty, ledwie idzie się odnaleźć w tym, co jest na ekranie. Nie posiadam własnych fotek problemu, ale znalazłem w sieci posty osób z identycznym problemem i myślę, że mogę jedno ze zdjęć tutaj podlinkować:

http://i.imgur.com/dkctp.jpg

Sytuacja wygląda następująco:

Jak już się odnajdę w tym gąszczu “robaczków” i przejdę wstępną fazę instalacji, po restarcie ekran zamiera, dysk coś tam mieli, czyli chyba instaluje funkcje. Po jakimś czasie kolejny restart i… ekran nadal czarny. Nie da się absolutnie nic zrobić :frowning: Próbowałem instalacji zarówno z płyty DVD, jak i z Pendrive’a. W obu przypadkach sytuacja wygląda identycznie.

Co warto wiedzieć:

  • Podczas instalacji/używania innych systemów (Linuksy, Windows 7) artefakty nie występują,

  • Posiadam kartę graficzną nVidia GeForce GT220 1GB, do któej producent wydał sterowniki,

  • Posiadam płytę główną Gigabyte M52LT-D3 z chipsetem nVidii,

  • Ogólnie asystent pobierania Win8 twierdził w zaparte, że komputer nadaje się do instalacji Windows 8 , sam bym nie sądził, że będą problemy, skoro podobno Win8 ma identyczne wymagania sprzętowe, co Siódemka,

  • Nie posiadam zintegrowanej karty graficznej, aby spróbować instalacji z jej użyciem ani w jakiś sposób obejścia problemu,

  • Raz instalacja uruchomiła się ładnie, bez problemów, aby po restarcie (dla pewności, że to nie jednorazowe) znowu się krzaczyć…

  • Na zagranicznych, jak i polsko języczncyh forach nie znalazłem pomocy,

  • Najprawdopodobniej wywaliłem 130zł w błoto. Wersje Beta i RP(?) działały ok.

Jakieś sugestie? :frowning:

Spróbuj u kolegi koleżanki zainstalować 8mkę .Gdzie kupiłeś system. Dzwoń do Microsoftu nie napisałeś czy to laptop czy pc jak pc sprawdz czy karta graficzna jest dobrze podłączona lub jest uszkodzona

Instalacja u kolegi odpada… System zakupiony bezpośrednio u Microsoftu…

Pecet, mniej więcej roczny. Tak, karta graficzna jest dobrze podłączona, tak, jest sprawna, gry działają bez zarzutu…

130 zł czyli kupowałeś w wersji cyfrowej? Może to nośnik na którym masz instalacje został źle nagrany? ;>

Przecież pisałem, że zarówno z wykorzystaniem DVD, jak i pendrive’a są te same cyrki… A obraz był pobrany dla każdego nośnika osobno.

wersja-instaluje-sie-nie-t503318.html

Tylko, że w powyższym wątku problem również pozostaje nierozwiązany.

może jest problem z kartą graficzną,czyściłeś ją z kurzu.jak piszesz że działa prawidłowa,pożycz od kogoś inną kartę grafiki,jak inna karta zadziała to problem z płytą główną

@Imago jakbyś nie zauważył to tamten temat jest rozwijany

tam jest identyczny problem więc nie potrzebnie będziemy pisać to samo w 2 różnych tematach

diagnoza to błędnie rozpoznawanie karty graficznej przez instalator albo brak sterownika w instalatorze przez co używa innego nie kompatybilnego

próbować możesz albo instalować na innej karcie graficznej

Jak na płycie głównej jest zintegrowana karta graficzna to spróbuj instalować W8 przy odpiętej GeForce GT220, w BIOS przestaw na integre i monitor podepnij pod nią.

rozpakuj sobie NAJNOWSZE sterowniki Nvidia na jakiś pendrive. W instalatorze, w oknie wyboru partycji, wybierz opcję załadowania dodatkowych sterowników. Wskaż instalatorowi sterowniki do chipsetu i do grafiki. Daj znać czy pomogło.

@Buber82

to się nie uda ponieaż te steroniki mają być do dysku po prostu win wywali że brak tam jakikolwiek sterowników do kontrolerów dysku/ów

nie dogra w tym męcie w jakikolwiek sposób sterowników po prostu nadal będzie uruchamiał swoje ogólne sterowniki które błędnie reagują

Nie prosiłem cię o to czy się uda czy nie, tylko autora postu o sprawdzenie słuszności mojej metody.

Taka drobna porada - instalator ładuje wiele sterowników, nie tylko te do obsługi dysku.

Panowie u mnie zadziałało zmienie BIOS’u na starszy płyta to GIGABITE

ląduje ale podstawowe sterowniki a nie sterowniki z obsługą 3D i on nie będzie lądować 100MB sterowników tylko załaduje te parę sprawdzi kompatybilność uruchomi ten sterownik żeby kazać mu załądować jakiś specjalny sterownik to trzeba ingerować w zawartośc płyty a w tym ci już nie pomogę to nie XP gdzie wszystko było jasne i proste

Zdjęcie należy do mnie tego monitora nie żeby coś tylko tak gadam, tez pozakładałem tematów z tymi artefaktami mam kartę graficzną geforce gtx 460 se i dokładnie to samo zaktualizowałem biosa do najnowszego i gdy uruchomiłem instalke działało ale już po restarcie nie znowu artefakty bo musiałem pliki skopiować na przenośny dysk twardy i rozczarowanie nie wiem co zrobić już nie mam sił moja płyta główna GA-M68MT-D3 (Rev. 2.3)

Mój system windows 7 64 działa tak samo Windows 8 ale 32 gdyż na 64 mam artefakty przy instalacji… płyta GIGABYTE M68MT-D3 karta GIGABYTE 550TI aktualizacje BIOSU nie pomogła jakieś sugestie?

Też miałem ten problem. I o dziwo udało mi się go rozwiązać !!

Miałem podpięty na USB Tuner TV. Po odłączeni go instalacja poszła bez żadnych problemów i artefaktów. Po pierwszym restarcie system wstał i nie było żadnego czarnego ekranu i zamrożenia, ale pojawiły się już artefakty jednak system kontynuował instalację. Jednak po drugim restarcie juz nie wstał (czarny ekran i monitor w tryb stand by).

Czyli jak macie Tunery TV to odłączcie je na czas instalacji, możne pozwoli wam dokończyć instalację w 100%

Widać, że problem ewidentnie leży w instalatorze, który ma problemy z rozpoznaniem niektórych urządzeń.

Jednak się pospieszyłem :). Postanowiłem jeszcze raz zainstalować system z odłączonym tunerem TV i dalej to samo od samego początku artefakty :(. Odłączyłem też później kartę dźwiękowa i nawet myszkę :wink: też nic nie pomaga. Reste biosu do ustawień domyślnych też nie pomaga.

Ja również tego problemu nie rozwiązałem Na tym moim Geforce GTX 460 SE a tak bym chciał zainstalować nikt nie pomógł wciąż szukam odpowiedzi na ten problem, niestety nie mam teraz pieniędzy na inna kartę graficzna a słabszej nie chce kupować bo to nie ma sensu. :frowning:

Dodane 02.04.2013 (Wt) 23:27

Czy Ktokolwiek Rozwiązał ten problem czy jest w stanie pomóc i mam jedno odrębne pytanie czy można zmodyfikować instalator tak no nie wiem zaimplementować jakieś inne sterowniki graficzne do niego bo mam obraz windows 8 oryginalny 64 bit pro pl zgrany na pendrive z którego go botuje ale artefakty dalej występują a czy da się może jakoś inne sterowniki wsadzić w ten instalator tak żeby nie było problemów a jeżeli nie to jak naprawić ten problem proszę o pomoc nie tylko w moim imieniu ale innych którzy mają ten sam problem pozdrawiam.

implementacja sterowników nic nie daje, nawet dodanie tych od nvidii nic nie daje, problem jest gdzie indziej, po prostu windows 8 x64 nie “chce” współpracować z niektórymi kartami geforce