Artefakty, podczas przybliżenia dowolnego obrazu

Witam,

Tydzień temu miałem problem z uruchomieniem systemu, ponieważ była uszkodzona gałąź rejestru( o nazwie: SYSTEM ).

Problem polega na tym, że kiedy naprawiłem ten problem, to teraz mam artefakty, gdy przybliżam zdjęcia(oczywiście, te artefakty występują na tym zdjęcie, a nie w innych miejscach ekranu).

Po awarii(z tą gałęzią rejestru) zmieniłem sterowniki na najnowsze stery Omega.

A oto potrzebujące dane dotyczące tego komputera:

Monitor: LG FLATRONez T710BH( CRT )

GPU: Radeon 9550.

Edit:

Jeszcze mam taki drobny problem, a mianowicie, kiedy przemieszczam dowolne windowsowe okienko, to nie jest przesuwane tak jakby “w czasie teraźniejszym”, ale wtedy się przesunie, kiedy to przestane na przytrzymaniu przyciska PPM.

Tutaj jest foto, co bardziej zobrazuje mój problem:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/007 … d93fe.html

jeśli chodzi o EDIT to prawym na mój komputer, właściwości zakładka zaawansowane, wydajność -> Ustawienia (czy jakoś tak) zaznacz wszystkie haczyki :stuck_out_tongue: (albo jak wolisz przy Pokaż zawartość okna podczas przeciągania).

co do artów do obraz generuje karta graficzna tutaj szukałbym rozwiązania.

Ok, dzięki.

Też tak myślę, ale jakie to rozwiązanie jest :slight_smile:

zacznij od podłączenia alternatywnej karty graficznej.

Pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/, bądź OMEGA DRIVERS /usuń/). Możesz również użyć programu Driver Cleaner w celu usunięcia poprzednich sterowników.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c)

Nie wiem, ale problem chyba rozwiązał się sam, albo karta była w tej chwili za ciepła, albo coś innego.

Artefaktów już nie mam…

BTW.

Jak podłącze alternatywne GPU do kompa, to uruchomi mi się system, czy też nie?

Wyskoczy blue screen.

jeżeli masz odpowiedni zasilacz, to nic nie stoi na przeszkodzie

Przed podłączeniem innej karty graficznej, należy najpierw odinstalować sterowniki od obecnej karty graficznej, następnie wyłączyć komputer, wyjąć obecną kartę graficzną, podłączyć nową i zainstalować sterowniki do niej.