Artefakty przez pamięć ram?

Siema. Mam taki problem a mianowicie, 2 razy już wysyłałem płytę główna ba serwis z powodu artefaktów(karta graficzna zintegrowana) i wczoraj mi odesłali i cały czas normalnie grałem aż do dzisiaj gdy próbuje uruchomić fife 12 to wyskakują artefakty, na serwisie powiedzieli że z grafą zintegrowana wszystko ok. I moje pytanie jest takie czy ten problem leży po stronie ramu czy po prostu ta Integra za słaba na gry, bo chce kupić nową grafe i się boje że się okaże że coś z ramami nie tak i będę musiał też ramy wymienić. Proszę pomóżcie, z góry dzięki.

Poniżej mój sprzęt;

LG CDRW+DVRW GH22NS70 OEM BLACK SATA (GH22NS70RBBB) Wewnętrzny PC 1

Pamięć Kingston HyperX 2x2GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/4GX)

Płyta główna Asus P8H61-V R3.0 1

Procesor Intel Core i3-2100 3.1GHz (BX80623I32100) BOX

Zasilacz Corsair CX500 V2, ATX, 80 PLUS (CMPSU-500CXV2)

Na zintegrowanej to raczej w gry nie pograsz.

Wątpię żeby artefakty występowały przez kości RAM.

Czyli spokojnie kupować grafe ? bo się trochę boje. Filmy normalnie się da oglądać własnie oglądałem transmisje całego meczu real - bayern i wszystko ok.

Grafę i tak musisz kupić jak chcesz pograć w gry nawet jak by to była wina tego RAM’u co jest nie możliwe.

Przez RAM nie ma możliwości żeby były artefakty. Jakbyś miał uszkodzony RAM wywalałoby Ci błędy w systemie lub od razu miałbyś BSoDy. Dokup lepiej grafę, bo nie pogierczysz na integrze, chyba, że w starsze produkcje :slight_smile:

Uwierzcie, że cuda mogą się dziać przez RAM. Widać to szczególnie przy przekręconych pamięciach. Artefakty najczęściej występują przy błędzie pamięci, a integra bierze pamięci z pamięci operacyjnej komputera.

Jednak nie można w 100% powiedzieć że to wina ramu. Najlepiej pożonglować trochę podzespołami.

tylko ta zintegrowana grafika jest w procesorze, wiec płyte i 100 razy ci wymienią i nic nie da

oddaj procesor na gwarancje bo sekcja odpowiedzialna za grafe padła

ale po co mam dawac teraz znowu procesor na gware skoro już nie bede używał integry jak kupie nowa.

Dodane 18.04.2012 (Śr) 13:39

czyli spokojnie kupować nową grafe ?

Dodane 18.04.2012 (Śr) 15:27

Tyle że wcześniej już wysyłałem płytę bo też były artefakty i powiedzieli że jednak były i wymienili.

Bo jak padła w nim grafika, to i cały tez ma spore szanse na to.

wątpię by padł, teraz jakoś wszystko normalnie już działa, tylko po po prostu nie raz.

Dodane 18.04.2012 (Śr) 19:01

z procesorem raczej wszystko ok, bo uruchomiłem program Super Pi i wziąłem na 32 M i wszystko było ok temp. 1 rdzenia max 44 stopnie a 2 rdzenia max 47

W skrócie: procesor składa się z wielu elementów. Każdy odpowiedzialny jest za coś innego. To, że w czymś jest ok, nie znaczy, że element odpowiedzialny za inną czynność jest ok.

Ja bym nie stawiał mimo to na procka. Przynajmniej nie na 100%. Pożongluj częściami (włóż inny RAM i sprawdź, włóż inny CPU etc.).

Tylko że te artefkty występują nie zawsze przupuścmy że gram 2 dni i wtedy się pojawiają odczekam dzień i juz z powrotem wszystko ok.