Artefakty , restarty , znikające tekstury

Moja karta graficzna to ASUS radeon 3870.W wielu grach znikają lub pojawiąją się w złym miejscu tekstury.W BFBC2 caly ekran mi miga od znikania tekstur po 15 min grania , po czym w pewnym momencie komputer sie zawiesza tak , że nawet caps locka nie da się wlaczyc ani wyłączyć.Jedynie pozostaje reset.Reinstalowalem stery do karty , wczesniej byl problem z instalacja.Czesto wyskakuja mi Bledy directx , karta sie nie grzeje i wirusow nie wykrylem.

Jakie gry - nowe czy stare ?

Temperatura karty za wysoka/zasilacz nie wyrabia lub procesor karty graficznej się uszkodził

Sprawdź pamięci w komputerze. Jak są dobre to podaj jaki zasilacz. On jest winny, albo padła karta graficzna. Zmniejsz taktowanie GPU i ramu na karcie i zobacz czy dalej to występuje.

Problem w grach nowych - Modern Warfare 2 i Bad Company 2.Temperatura w spoczynku 50 stopni.Zasilacz 500w ,sprawdze jaki pozniej zmniejszylem taktowanie pamieci i gpu do minimum suwaka i sprawdzam sytuacje.

A czemu nie podasz temp. w stresie? W spoczynku to mnie nie interesuje

Dobrze się czujesz? Co z tego, że 500W skoro nie podałeś producenta. W Codagenie czy innym złomie będzie to max 350W. To samo temperatury w idle…

W stresie 65-75 stopni ale czesto mniej.

Chyba jednak wina zasilacza ?bo to jest 400w firmy peer (jakas licencja TUW).

A nawiasem mówiąc czuję się całkiem nieźle.

Witam, mam również problem z tą kartą! Szczęśliwie wpadłem na tę stronę. Mam Call of Duty Modern Warfare 2 i podczas ponad pół godziny grania, nieraz dłużej dzieją się dziwne problemy. Dziś zaczęły znikać mi tekstury. Zamiast niektórych celowników miałem czarny kwadrat. Nie mogę opisać co było czarne, gdzie nie było tekstury, bo było to przypadkowe. Te karty są po prostu nie udane! Mało tego moja karta była miesiąc temu w serwisie i nic nie zrobiono. Problem nadal się powtarza! Nie wiem co mam zrobić, wyślę ponownie to znowu nie będę miał komputera przez miesiąc. Podczas serfowania w Internecie nic nie daje złych objawów. W 3DMarku również dobre wyniki - 9744pkt. To na 100% karta graficzna. Mam identyczną co w temacie: ASUS ATI Radeon 3870 TOP. Taktowanie rdzenia w defualt to 851MHz. Gdy zmieniłem na 750MHz to karta rzadziej się zawieszała, ale nadal się zawiesza! W serwisie napisano, że kartę naprawiono, sprawdzono przed wydaniem, ale chyba sprawdzili “tylko w Windowsie”. Poradźcie co mam zrobić? Wysyłałem też RAMy, bo z niewiadomych przyczyn spaliła się jedna kość. Wysłano mi niby nowe, ale nie chcą pracować w dual chanell ;/, chociaż pracują w SC. Pomóżcie mi proszę z tą kartą, bo nie jestem mistrzem w rozwiązywaniem problemów. Oczywiście najnowsze sterowniki itp. Problem nie powtarza się w mniej wymagających grach. FPS’ów jest naprawdę wystarczająco dużo i z tego mogę być zadowolony. Po przyjściu karty z serwisu wydawało mi się, że nie była za dużo tykana, bo odkurzyłem kartę i tam gdzie nie dałem rady to warstwa kurzu została. Dali tylko nowe opakowanie elektrostatyczne itp.

Myślę, że macie jakąś receptę na rozwiązanie mojego problemu. Przepraszam za chaotyczną wypowiedź, ale jest tego tak dużo, że ciężko jest wszystko uszeregować chronologicznie.

Pozdrawiam, Koki

Dodane 21.03.2010 (N) 20:42

Witam! Czy mogę prosić o pomoc? Ma ktoś jakieś pomysły?

Generalnie jedynym pomysłem jaki mi przychodzi do głowy to wymiana karty.Ja z tą kartą wytrzymać już nie mogę.250 fps na high po czym 0 fps przez 3 sekundy i dalej 250 fps na high.(COD4)