Artefakty tylko w niektórych programach - na integrze działa

Witam,

Mam problem, ponieważ karta nvidia geforce 720m nie działa jak powinna pod Windows 10.
To znaczy działa, ale tylko w niektórych aplikacjach (dla przykładu: Opera - nie działa / Chrome - działa) a objawia się to w taki sposób, jak tutaj w grze cs go gdzie widać artefakty a w innych grach wszystko jest ok:


dodam ze na linuxie ubuntu gra na karcie nvidia 720m uruchamia sie bez problemu na tej samej wersji sterownikow. czy jest jakies rozwiazanie problemu czy pozostaje mi sprawdzania sterownikow wersja po wersji?
dodam ze dostarczany wraz ze sterownikiem program nvidia geforce experience takze nie dziala z powodu tych artefaktow.

Program DDU do deinstalacji steru i zabawa z różnymi wersjami steru - ale najpierw sprawdź firmowy od producenta laptopa.

A może i powoli GF umiera?

Oczywiście zaktualizuj W10 do wersji 1703 jak takowej nie masz + inne aktualizacje z WU.

1 polubienie

Windows Update pokazuje aktualną wersję systemu.

Karta chyba nie pada, inaczej sypałoby błędami wszędzie, nie tylko w wybranych aplikacjach prawda? Do tego aplikacjach które działają na Ubuntu bezproblemowo.

I tak i nie - to zabawa sterami i wybierz ten, który sprawia najmniej problemów.

Plus ustawienie planu zasilania na najwyższą wydajność i karta GF ma mieć wszędzie zasilanie na max.

No to cofamy się do początku 2015 i wersja po wersji.

Czyli podczas tej aktualizacji sterownikow mogła dojść jakaś ‘‘funkcja’’ która wywołuje takie błędy w aplikacjach? Obłsuga jakiegoś 3d albo coś…

W przypadku Windows’a 10 i laptopów sterowników graficznych nie radzę aktualizować “na własną rękę”, lecz zdać się na te, które zainstaluje Windows Update. Chyba, że wsparcie firmowe laptopa (nie nVidii!) proponuje nowsze sterowniki konkretnie dla Windows’a 10.

Spróbuj sterowników dostępnych na stronie producenta laptopa, ewentualnie cofnij się o jedną wersję do tyłu.

Archiwalne wersje sterowników dostępne są na stronie producenta karty graficznej - nvidia.com

@up @2xup

Ze strony producenta - wersja 363, podczas gdy najnowsza 385.
Niestety, nawet 363 nie pomogło - nadal artefakty, jak były tak dalej są.

Idę w wersję 340.xx - jeśli tutaj nie pójdzie, to już dalej się nie cofnę. Co wtedy, do piekarnika? :stuck_out_tongue:

Update.
Przy wersji 340 zniknęły artefakty, ale nadal pojawia się poziomy pasek przesuwający się do połowy ekranu.
Jesteśmy bliżej niż dalej?

A czy myslicie, że instalacja np. Windowsa 7 rozwiązałaby problem? Lub XP?

To zależy jaki to laptop. Firma i model?

2 polubienia

Lenovo G700

W jakich jeszcze grach był testowany laptop? Spróbuj odpalić jakiś wymagający gpu tytuł, coś nie chce mi się wierzyć, że te artefakty są od sterowników

Do Win7 się nadaje. Są wszystkie sterowniki: https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g700-notebook/downloads
Do WinXP absolutnie już nie.

@karnistery
Artefakty są dosłownie wszędzie - nawet w programie GeForce Experience. :wink: Ale tak jak pisałem, nie wszędzie. Np w Operze tak, Chrome nie.

@Astor444
Win 7 już na pokładzie, także te same objawy. Wygląda na to, że tylko Ubuntu sobie z tym radzi.

A te programy nie powinny się czasem domyślnie odpalać na integrze? Może to z integrą jest coś nie tak? Dziwna sprawa, imo. raczej jest to problem sprzętowy, spróbuj jeszcze zainstalować sterowniki do integry ze strony producenta laptopa, w ostateczności można jeszcze spróbować pobrać najnowsze sterowniki do: chipsetu.integry,dedyka przez snappy driver installer, może coś sie ze sobą gryzie i w nowszej wersji to naprawili

Na laptopach domyślnie każdy program się odpala na integrze, więc spróbuj do integry zaktualizować driver (przez Menadżer urządzeń). Bo to z nią najpewniej jest problem. Na GF tylko gry się odpalają i to nie wszystkie, ale te najbardziej wymagające.

Hej.
Mam tego samego lapka i dokładnie ten sam problem…z tym, że mam windę 8.1, ale widać nie od windy to zależy.
Gry które wykorzystują 3d i korzystają z nvidii wyglądają dokładnie jak na twoim screenie ;-(
Artefakty zaczęły wytępować po ktorejś aktualizacji albo sterów albo systemu, nie wiem bo przez pewien czas nie grywałem.
Ale minimum przez 6 mieś od zakupu, chyba październik 2013, lapka było wszystko gitara i zasówałem w cryzysa 3 i starcrafta 2 bez żadnych problemów, aż miło było pograć.
Natomiast po jakimś czasie jak odpaliłem starcrafta to już lipa była i praktycznie wszędzie gdzie system odpala geforce robi się lipa po całości z artefaktami.
System już przeinstalowywałem, stery różnorakie wrzucałem… ale do starszych niż z 2015 nie mogłem dotrzeć niestety.
Jak w panelu starowania nvidia przestawie dla danej aplikacji na zintegrowaną kartę to chula, ale wiadomo to jest o wiele mniejsza wydajność itd…
Napisz czy masz jeszczze ten problem. Jeśli już nie to napisz jak go rozwiązałeś.

A może ktoś ma dostęp do starsych sterowników.