Artefakty w aplikacjach 3D

Witam. Mam całkiem ciekawy problem z moim komputerem.

Od jakiegoś czasu pojawiają mi się artefakty w grach i wszelkiego rodzaju benchmarkach 3D.

Stawiałem na to, że to wina mojej karty graficznej ale po wymianie na nową (oczywiście pożyczyłem nówkę u zaprzyjaźnionego sprzedawcy) problem nie ustąpił. Kolejną rzeczą jaką zrobiłem to wymiana zasilacza (czasami zdarza się, że nie daje odpowiedniej mocy na zasilenie karty więc mogą pojawić się problemy z jej prawidłowym działaniem). Niestety dalej nic.

I teraz pytanie do was, koledzy i koleżanki co o tym sądzicie?

Czy takie zachowanie może powodować np. procesor lub płyta główna?

Dodam, że problem występuje tylko w środowisku 3D, komputer chodzi stabilnie, nie zawiesza się, do niedawna nie miałem z nim problemów.

 

Posiadam:

AMD FX6350

Gigabyte GA-990XA-UD3

Chieftec 750W

Sapphire Radeon HD7950 3GB Vapor-X

 

Dodam że obudowa jest dobrze wentylowana, innymi słowy nie zamykam jej, temperatuty nigdy nie przekroczyły norm wytyczonych przez producenta.

Z tego co już się dowiedziałem to problemy mogły stwarzać sterowniki lub braki w bibliotekach DirectX ale przez miesiąc czasu próbowałem już wszystkiego i nic. Ta druga karta graficzna o której wspomniałem to GForce GTX650 tak więc mogę też wykluczyć stwierdzenie że AMD tworzy kiepskie sterowniki do swoich produktów.

 

Czekam na wasze pomysły.

No to może masz OC CPU?

 

I teraz trzeba sprawdzić, czy to sprzęt,czy system.

 

Więc proponuje najpierw wgrać całkiem świeży system (najpierw pełny format i diagnostyka dysku systemowego)+ stery do płyty głównej + ster do karty i audio i test.

Wczoraj postawiłem Windowsa 7 64-bit na nowo, dalej to samo. Procka nie podkręcam, ogólnie niczego nie podkręcam. Właściwie ten CPU ma to do siebie, że w razie potrzeby działa w trybie turbo (4,2GHz) ale w testach nie zauważyłem żeby przekroczył tektowanie 3,9GHz.

 

Czekam jeszcze na wasze sugestie.

W piątek powinienem mieć na użyczenie procka i płytę, będę bawił się w eliminację problemu przez wymianę sprzętu. Zostały mi już tylko te dwie rzeczy.

Możliwe w takim razie, że płyta ma problem?

 

Zrób testy dysku

 

Pamięci memtestem86.

Testy dysku OK

pamięci też. Mam 2x4GB DDR3