Artefakty w grach

(Arcin11) #1

Gdy troche dłużej pogram jakieś 20 min pojawiają sie artefakty tekstury się zmieniają gra się zacina fps spada. Mój komputer to amd athlon x2 4400+ MSI K9N neo-f , Geforce palit sonic + 8600gt , 2GB RAM Patriot 800mhz ,fortron 350w, temp grafiki w czasie gry 63 stopnie co mi sie nie wydaje duza wartoscia a moze przegrzewa sie chipset slyszalem ze w MSI to dosc czeste.

(Cosik Ktosik) #2

63 stopnie to nie jest dużo. Może pamięci się grzeją. Sprawdź resztę temperatur: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +4.50.1330

Nic nie podkręcałeś?

(Arcin11) #3

lekko podkręciłem grafike ale już odkręcona. teameratury reszty: http://img170.imageshack.us/my.php?image=tempea0.jpg

(Daniello Daniel) #4

temperatury jak najbardziej w porządku

(Arcin11) #5

wiec co jest?

(Cosik Ktosik) #6

Wg mnie mogą być trochę przekłamane. Chodzi mi o procek, no chyba, że ziomek5 , ma bardzo dobre chłodzenie. Ponadto napięcie 3.3V blisko granicy maksymalnych wartości normy ATX.

Czy mierzyłeś je w stresie, czy idle?

Czy Masz otwartą obudowę?

(Arcin11) #7

w stresie po katowaniu kompa cod 4. procek radiator jest chlodny ja mam 3 opcje pamieci maja za male napiecie bo na pudelku pisze 2.2v a w biosie widze ze chodza na 1.9v ale boje sie tego ruszac na dodatek zablokowane. Bardziej wydaje mi sie ze to chipset na plycie lub grafika sie przegrzewa.

(Cosik Ktosik) #8

MCP, czyli temperatura mostka północnego NVIDII jest za wysoka. Grafa takie temperatury zniesie. Gorzej chipset. Pytałem się czy Masz otwartą obudowę? Czy Masz też jakieś dodatkowe chłodzenie tj wiatraki z przodu i z tyłu obudowy? Czy wyczyściłeś kompa z kurzu?

Zmień pastę na chipsecie.

Jak temp wróci do normy, możesz próbować podnieść napięcia, zwiększą się timingi pamięci. Masz teraz to zablokowane, gdyż pewnie trzeba przestawić napięcie z auto na manual (lub inna podobna opcja).

(Arcin11) #9

Chyba to jednak chipset dalem napiecie pamieci z 1.9 na 2.2 jak powino byc timingi dalem na auto bo troche tych opcji jest a mam ustawic 4-4-4-12 2.2v ,mam otwarta obudowe plyta jest nowka zero kurzu nie chce stracic gwarancji ale chce miec pewnosc ze to to nie mam zadnego dodatkowego wenetylatora.