Artefakty w Nvidia GeForce FX 5600

Witam,

Od pewnego czasu zaobserwowałem (wyłącznie w grach 3d) następujące objawy: po kilku sekundach od uruchomienia gry ekran “stoi”, a po chwili pojawiają się artefakty w postaci licznych kwadratów. Po sformatowaniu Windows XP i wgraniu Visty problem również się pojawia, ale w tym przypadku po uruchomieniu gry np. Chess Titans ekran także na chwilę gaśnie, by później ukazać artefakty i komunikat w trayu “Sterownik ekranu przestał odpowiadać”. Myślę, że to wina starej karty graficznej, bo monitor wymieniłem na nowy Samsung SyncMaster 931C. Pozostałe starsze gry i programy (np. Age Of Empires) działają normalnie, a aktualizacja sterowników nic nie daje.

Jeżeli chodzi o GeForce FX 5600 to najnowsze stery wcale nie są najlepsze. Wysoką wydajność w grach zapewniają np. 53.03 powinieneś znaleźć je tutaj www.guru3d.com. Pamiętaj aby wcześniej odinstalować stare stery. Napisz jaka jest konfiguracja Twojego sprzętu i jakie gry chciałbyś odpalać?

Jeśli nie ma ta karta wentylka na radiatorku dotnij i zobacz czy nie jest czasem gorący… Może karta Ci się trochę podjarała :smiley: Możesz zawsze wymienić pastę, ale nie gwarantuję, że to zadziała… Po prostu stara pasta, pewnie nie masz wentylka na karcie, nie masz dwóch wentylków w obudowie, które by wprowadzały i wypuszaczały ciepłe powietrze… Wszystko to się odbija na sprzętach ( w środku ). Nie ma odpowiedniego przewiewu LD