Artefakty zamiast okien programów

Witam. Dziś już któryś raz z kolei zamiast normalnych okien programów pojawiły mi się dziwne artefakty. Na ów screenie widać przykładowe załamanie okna. Nie występuje to w programie pokazanym na screenie ale np. podczas wysuwania menu start/kontekstowego lub rozwijanego oraz w różnych programach różnego typu. Problem zazwyczaj pojawia się po starcie i czasami znika a czasami pomaga restart. Nie powoduje to w żaden sposób w złym działaniu aplikacji. Czy jest to uszkodzona karta graficzna, choć jest nowa (zakładana przez ‘speców’ w serwisie) czy błąd może to być błąd w oprogramowaniu (sterowniki). Podczas ładowania systemu nie zauważyłem, żadnych problemów czy na ekranie startowym czy podczas ładowania systemu, występuje dopiero po załadowaniu Windowsa.

image_id: 3255

To nie najprościej sprawdzić na innej karcie graficznej?

‘Specom’ nie wierzyłbym.

Gdybym posiadał ‘inną’ to bym sprawdził.

Witam.

Primo: sprawdz kable zasilające. Secundo: wypal płytke Linux LiveCD, np: Ubuntu i odpal z niej komputer.

Jeśli nie będzie w/wym artefaktów odinstaluj i zainstaluj najnowsze sterowniki.

Po restarcie systemu wszystko wraca do normy i zdarza się to sporadycznie.

A kręciłeś kartę?

Nie karta jest z tego co wiem oryginalnie lekko podkręcona już przez producenta, nie są to wielkie różnice, kilka parametrów się różni nieznacznie.

prawidlowa-instalacja-nowego-sterownika-karty-graficznej-t9838.html?hilit=sterownik%C3%B3w#p68945

instalacja-aktualizacja-biblioteki-directx-t381213.html?hilit=sterownik%C3%B3w#p2461894