Artefakty+zwiechy kompa podczas grania

Mam Galaxy 7900gs 540/1400cm i od jakiegoś czasu spore problemy z grami…Gram w cod4 na najniższych możliwych detalach(wszystko off albo low) i w rozdzialce 1024/768, po pewnym czasie następuje zwiecha kompa.Na ekranie mam takie paseczki, delikatne przesunięcia części pikseli(jakby artefakty ale nie jestem pewien) i muszę ręcznie resetować.Od rana problem wystąpił 6 razy…Problem pojawia się też w grze Mythos(śmieszne wymagania).

Chłodzenie CoolerMaster(od nowości).Przy włączonym skanowaniu dla artefaktów w atitool po 30 minutach nic nie wykrywa a temp nie przekracza 70 stopni.Przy grach jest mniej bo to nie są specjalnie wymagające gry(np.Mythos graficznie podobna do Diablo 2 więc przegrzanie zdecydowanie wykluczam).Obiło mi sie jakiś czas temu o uszy, że te tańsze wersje ze słabszymi pamięciami mają jakieś problemy i często padają.Prawdopodobnie była o tym mowa w tym temacie niestety brak czasu uniemożliwia mi szukanie:/

Sprzęt:

Abit ab9

E4300@2,7

2x1gb GR 667@750

Galaxy 7900gs 540/1400 (sterownik: FW93.71)

Hunt key hk350-ap

SB Audigy.

Proszę o pomoc, karta jest jeszcze na gwarancji(ma dopiero pół roku) więc w ostateczności(jeżeli będę miał pewność co do jej wadliwości)mogę ją odesłać.

Jak dla mnie to na 95% masz uszkodzoną kartę graficzną - spróbuj ustawić procesor na domyślne ustawienia, żeby odciążyć zasilacz i sprawdź jeszcze raz - zainstaluj też nowsze sterowniki do karty graficznej. Jeśli wciąż będzie to samo to odsyłaj grafikę na serwis.

Zmieniłem napięcie na procku(na 1.45) oraz na Ram(2.10), ale nic to nie pomaga.Właśnie ściągam najnowsze sterowniki, zobaczymy co to będzie.Przy def procku jest to samo…Jedyne co mi przychodzi to walnięta grafa(albo tylko pamięci na niej) ew. zasilacz kopnięty chociaż markowy i wg. everesta napięcia są w normie.

Jeśli dalej tak będzie to odsyłam i czeka mnie kilka/kilkanaście dni bez kompa :confused: