Artykuł na DP ranking

Artykuł nie jest merytoryczny. Po pierwsze nie jest rankingiem tylko wyszczególnieniem paru laptopów. Po drugie co daje użytkownikowi podanie litografii procesora? Brakuje informacji takich jak waga, praca na baterii, jasność ekranu, temperatura do jakiej się nagrzewa, wydajność w różnych zadaniach oraz porównania ich ze sobą. Dodatkowo informacji w jakiej cenie autor artykułu znalazł te modele

Dodatkowo stwierdzenie:

Tani dobry laptop z 8 GB RAM będzie odczuwalnie lepszy od wariantu z 4 GB.

Nie jest koniecznie prawda, ilość ramu nie wpływa na wydajność laptopa jeżeli go nie brakuje. Zwłaszcza ze aktualnie mamy jeszcze windowsa 10 32 bitowe które nie zaadresują więcej niż 4gb (3 z kawałkiem) ramu

@redakcja

Swoją drogą to jest fenomen :slight_smile:

Przy dwóch autorach można odpowiedzialność zwalić na druga osobę :smiley:

Niefortunne użycie wyrazu „ranking” ale poza tym czepiać się za bardzo nie ma czego bo autorzy napisali:

Dla kogo nasz ranking będzie przydatny? W najbliższym czasie z pewnością będą to osoby szukające rankingu laptopów 2021 oraz rankingu laptopów 2022. Oczywiście w tym wypadku chodzi o sprzęty w okolicach 2000 zł, a więc po prostu tanie i dobre laptopy do pracy biurowej, a także na studia, które sprawdzą się także jako laptopy do internetu czy na przykład spotkań online.

Gdyby zamiast „ranking” użyto wyrazu „wybór” to było by poprawniej.

Przy dwóch autorach można zwalić odpowiedzialność na osoby trzecie. Czyli czytelników. :grin:

Odpowiedz dla yakiego, tak jak czytałem artykuł w kolejności.

Pierwszy Akapit powtórzenie tani w obrębie dwóch zdań.

Niekoniecznie prawdziwe twierdzenie, że laptop będzie odczuwalnie lepszy, jeżeli będzie miał 8 zamiast 4 GB ramu.

Oczywiście nie jest to ranking. Brak 1,2 3 miejsca. Jakiegokolwiek porównania tych laptopów.

Określenie sprzęt biznesowy a raczej sprzęt klasy biznesowej jest trochę inna kategoria niż te przytoczone, załóżmy ze chodziło o laptop do typowych zadań biurowych.

Przy okazji powtarzanie słowa laptop.

Nie wiem czy przeciętny Kowalski będzie wiedział ze są inne matryce niż ips czy czym one się różnią, aczkolwiek w 99% i tak pewnie trafi na laptopy z ta matryca.

Niewątpliwą zaletą jest tu Ekran typu IPS, który przełoży się na wyższy komfort pracy, a także oglądania np. wideo. Docenią to wszystkie osoby, które zamierzają spędzać z laptopem wiele godzin, a przy okazji także oglądać filmy

Komfort pracy i filmy? Bardziej to powinno być kojarzone z oddaniem kolorów i jasność jeżeli chodzi o filmy, funkcje jak Flicker free czy redukcje światła niebieskiego, dla komfortu pracy.

Ponadto 15,6-calowa matryca IPS z matową powłoką antyodblaskową, przełoży się na poprawioną widoczność na zewnątrz, a także pozwoli na uzyskanie lepszych kolorów i dobrych kątów widzenia.

Jakich lepszych kolorów? Przede wszystkim od jakości kolorów po prostu zależy jaka mamy matryce (która zwykle dla tańszych modeli jest gorsza). Po drugie kosztem warstwy matowej jest właśnie gorsze oddanie kolorów względem błyszczących matryc.

Odnośnie wrzucenia modelu z Intel Pentium Silver N5030. Jeżeli w tej cenie mogę mieć i3 czy ryzena 3 5300u to po co go tu dawać?
Przykładowo:

O chrombooku nie będę wspominał, bo użytkownik powinien być uświadomiony w co się pakuje.

Ale najbardziej brakuje konkretów. Czyli dlaczego wybrać te laptopy lub jaki jest lepszy od drugiego pod innymi względami.

Załóżmy, ze ktos chce kupić laptopa do 2000 zl przeczytał artykuł i nadal nie będzie miał pojęcia, który wybrać. Brak powoływania się na jakiekolwiek testy tłumaczące dlaczego akurat te modele znalazły się w zestawieniu.

Pisanie „rankingów” na 2022 nie ma sensu bo rynek i ceny się zmieniają. Najlepiej wiec aby dotyczyły obecnej chwili

To tez nie jest ranking

To są artykuły sponsorowane, subiektywny wybór sprzętu. Ważne, że Google ładnie indeksuje.

Napisałem wyraźnie ze gdyby autorzy zamiast „ranking” użyli innego określenia była by to taka sobie czyjaś opinia o jakiś wybranych sprzętach i nic więcej. Opinia nie dla ludzi o jakiejś wiedzy na ten temat ale dla zwykłych Julek i Oskarków, ponieważ to oni w większości są czytelnikami tego portalu.
Tekst ma być krótki, góra 3 min. czytania i broń boże nie zmuszający do nadmiernej eksploatacji kory mózgowej. Niestety trzeba sie z tym pogodzić i dokonać właściwego wyboru, Jakiego nie napiszę. Sam powinieneś wiedzieć.