Artykuły na stronie www

Czy ktos moze mi pomoc przerobic ponizszy kod:

default:

case 'home':

$title = 'History - Past, Present and Future';

$wiecej = '

…::: History :::…

Past, Present and Future Jak zapewne większość z Was już wie - w internetowej sieci wyrosła nowa historia tego co było i minęło, jak i także tego co już jest oraz w nie dalekiej przyszłości zdarzyć się ma. To dopiero wielki początek tego ekscytującego momentu zaistnienia tej strony. A to wszystko dzięki Wam, tym którzy mają tutaj swój jakiś własny wkład

więcej …
'; if(IsSet($_GET[‘artykulID’]) && $_GET[‘artykulID’] == 1) { echo ’

Past, Present and Future Jak zapewne większość z Was już wie - w internetowej sieci wyrosła nowa historia tego co było i minęło, jak i także tego co już jest oraz w nie dalekiej przyszłości zdarzyć się ma. To dopiero wielki początek tego ekscytującego momentu zaistnienia tej strony. A to wszystko dzięki Wam, tym którzy mają tutaj swój jakiś własny wkład i pomogą nam przy realizacji tego pomysłu. Przy takim wyborze jaki dostępny jest tutaj - jestem przekonany, że każdy - nawet najbardziej wybredny z wybrednych znajdzie tu coś dla siebie. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić wędrówkę po wirtualnej _ histori _ pomyślałem, że warto by umieszczać odpowiednie rzeczy, na które składają się kolejne jakby etapy rozwoju tej strony. Każdy z Czytelników może także zasugerować własne propozycje tego, co by chciał żeby właśnie tutaj według niego się znalazło. Wystarczy skorzystać z opcji komenatarzy pod tym tekstem. No to do dzieła ! '; } else { //tu wyswietlasz liste artykułów, w tym wypadku jeden echo $wiecej; } break; }

W ten spodob, zeby zamiast tego:

echo '

Past, Present and Future Jak zapewne większość z Was już wie - w internetowej sieci wyrosła nowa historia tego co było i minęło, jak i także tego co już jest oraz w nie dalekiej przyszłości zdarzyć się ma. To dopiero wielki początek tego ekscytującego momentu zaistnienia tej strony. A to wszystko dzięki Wam, tym którzy mają tutaj swój jakiś własny wkład i pomogą nam przy realizacji tego pomysłu. Przy takim wyborze jaki dostępny jest tutaj - jestem przekonany, że każdy - nawet najbardziej wybredny z wybrednych znajdzie tu coś dla siebie. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić wędrówkę po wirtualnej _ histori _ pomyślałem, że warto by umieszczać odpowiednie rzeczy, na które składają się kolejne jakby etapy rozwoju tej strony. Każdy z Czytelników może także zasugerować własne propozycje tego, co by chciał żeby właśnie tutaj według niego się znalazło. Wystarczy skorzystać z opcji komenatarzy pod tym tekstem. No to do dzieła ! ';

Bylo przekierowanie do pliku historia.php ?

if(IsSet($_GET['artykulID']) && $_GET['artykulID'] == 1)

{

header('Location: http://mojastrona.pl/historia.php');

}

To powinno być gdzieś całym kodem HTML.

Darom82 , nazwij proszę temat konkretnie. Proszę kody zamieścić na zewnętrznym serwisie hostującym. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Darom82

Setki razy Ci to mówiłem i pisałem w innych postach. Przeczytaj je uważnie, tam masz wszystko dokładnie opisane.

Nikt mi niechce pomoc tego zrobic :frowning: :frowning:

ręce opadają …

1. Przeczytaj uważnie to co napisałem post wyżej.

2. Poczytaj parę tutków o podstawach PHP

3. Przeczytaj uważnie to co napisałem post wyżej.

Dostajesz gotowe rozwiązanie i jeszcze marudzisz? Nie przeginaj.

Już wszystko zostało wyjaśnione. Choć na Twoim miejscu jaśniej sformułowałbym pytanie.

Nie działało bo zamiast zastosować się do wskazówek które Ci kilka razy opisywałem, Ty uparcie robiłeś na przekór po swojemu. Wysłałem Ci nawet kod, który zawiera kilka linijek a robi listę artykułów bardzo podobną do tej co tak ciągle wklejasz (http://www.phpbbhelp.pl/) .

Mi jakoś ten kod działa bez żadnego problemu i wyświetla listę artykułów i inne rzeczy które użytkownik wybiera z menu.

Powtórzę jeszcze raz :

1. Przeczytaj uważnie to co napisałem w postach do Ciebie

2. Poczytaj parę tutków o podstawach PHP

3. Przeczytaj uważnie to co napisałem w postach do Ciebie

Rozwiązanie tam masz podane na tacy.

Pozdrawiam :))

Hmmmm, to bardzo dziwne, bo mi jakoś działa … i artykuł jest wczytywany z pliku tekstowego … dokładnie tak jak chciałeś

http://mszarek.webd.pl/test/

kalamita to jak to zrobic u mnie na stronie bo w pokaz zrodlo calego kodu nie zobacze przeciez :frowning: :frowning:

<?php 

{ 

}

ob_start()

?>

(...)

… no wstawić gdzieś przed kodem HTML… ja czasem pisze mało zrozumiale, ale czy aż tak??

ra-v no i dodalem sobie to tak, jak napisales ale niemam tego na stronie co powinienem miec :frowning: :frowning: http://www.history.is.net.pl/?historia

Kurcze niewiem jak to zrobic i nigdzie w google niemoge tego znalesc zeby sobie samemu to zrobic buuu :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Darom82

Przepraszam że tak zapytam, dlaczego nie zrobisz tak jak Ci ludzi piszą, tylko uparcie robisz po swojemu ? Ja podałem Ci KOMPLETNY kod, ra-v i ArN, też Ci napisali w całości jak to masz zrobić, więc czego DOKŁADNIE nie rozumiesz ?

Niewiem jak to zrobic :frowning: W tym tkwi problem. Ty mi kalamita zapodales jakis link stronki z ktorej niemoge odczytac kodu strony zeby sobie to u siebie zrobic tak. Natomiast ra-v i ArN podali mi kody, ktore teraz jak juz przewrocilem strone do pierwotnego stanu nie sa mi potrzebne.

Chce tylko zrobic tak jak jest to zrobione tutaj http://www.phpbbhelp.pl tak chcialbym miec u siebie zrobione.

Nie wiem jak to zrobic :frowning:

Czy to jest kompletny kod tego efektu co ja chce osiagnac ?? :frowning: :frowning:

{

}

No trzymajcie mnie ludzie :frowning:

Zacznijmy od tego, że: napisałeś w pierwszym poście:

Cały problem tkwi w tym, że fragmentu strony nie da się przekierować. To jest fizycznie niemożliwe :slight_smile:

Chociaż, w Twoim przypadku… nie łatwiej skorzystać z WordPressa? Zawiera on wszystkie te opcje, których tak uciążliwie szukasz!

Przeczytałem ostatnio o pomyśle Ministra Edukacji żeby w szkołach wprowadzić zajęcia z czytania ze zrozumieniem. Bardzo mnie to zdziwiło, no bo jak można czytać bez zrozumienia ??? !!

1. Kodu nie podglądniesz, bo jest to kod wynikowy działania interpretera PHP (kategoria podstawy PHP) - pisałem o tym Ci w którymś poście.

2. Tworzysz szablon strony według kodu który Ci wysłałem (kategoria podstawy PHP) - pisałem o tym Ci w kolejnym poście

3. Przygotowujesz sobie listę artykułów w plikach tekstowych i nadajesz im nazwy np. 1.txt; 2.txt (kategoria podstawy) - pisałem Ci o tym w kolejnych postach

4. W miejscu gdzie chcesz wyświetlić listę artykułów sprawdzasz czy zmienna np. artykulID istnieje (IsSet(nazwa_zmiennej))

4a. Jeżeli zmienna nie istnieje, wyświetlasz domyślną zawartość strony (lub to co użytkownik wybrał z menu) (kategoria instrukcje warunkowe PHP)

4b. Jeżeli zmienna istnieje to sprawdzasz jej wartość. (kategoria instrukcje warunkowe PHP i operatory porównania)

1. Jeżeli wartość zmiennej wynosi np. 1 to wczytujesz zawartość pliku tekstowego (kategoria operacje na plikach)

W przypadku tworzenia listy artykułów wykorzystujesz

1. Odczytujesz z katalogu w którym znajdują się pliki z artykułami ile ich jest (kategoria pętle PHP)

2. W pętli pobierasz ścieżkę do pliku i tworzysz link więcej np. więcej … (kategoria pętle PHP)

3. Możesz pobrać np. pierwsze 30 znaków z początku każdego artykułu i wyświetlić przed linkiem więcej (kategoria operacje na stringach - zmiennych łańcuchowych )

Wszystkie kategorie są na pierwszych miejscach w google …