Ashampoo antywirus i ashampoo firewall

Czy ashampoo antywirus ma firewall? Czy ashampoo firewall razem z ashampoo antywirus bardzo spowalniały by mojego kompa?

Mam:

procesor Amd duron 1300 mhz

256 sdram

Geaforce 2

Windows xp service pack 2

Sam ashampoo antywirus nie spowalnia mi kompa a jak by bylo gdyby obydwa produkty były zainstalowane i czy warto instalować dwa.

Uważam, że wystarczy antivirus, bo firewall jest wbudowany w system…

Kriz , ten firewall w XP nic nie daje :smiley: Tak jakby go nie było :smiley: Więc…

Antywirus nie jest jakiiś najlepszy tak samo jak firewall ale zawsze coś dobre niż nic :smiley:

Możesz spróbować, możesz też kupić lub uzyć 30-dniowego programu Nod32 wersja poniżej 3.

A firewall może comodo by Ci poszedł. Spr.

Firewall wbudowany w system się nie liczy :stuck_out_tongue: Przepuszcza wszystko. Ashampoo av jest spox i możesz go zostawić, firewall też nie jest zły (ja bym wziął Comodo firewall pro). ;] Pozdro. :slight_smile:

ashampoo mam półroczną wersje nie zwalnia kompa i wypada w testach lepiej niż avast :smiley: A ashampoo firewall też jest darmowy a dwa programy jednakowej firmy myśle że będą dobrze ze sobą działać jakby ten komputer chodził gdybym zainstalował ashampoo firewall

wojtekksiazekk ,

Co do Firewalla to polecam Comodo.

Antyvir jest w miarę i może zostać.

ale comodo jest chyba płatny i potrzebuje sporo pamięci zainstaluje ashampoo firawall zobacze tempo działania kompa noi zobacze

Comodo jest darmowy, według mnie jest to jeden z najlepszych firewalli. ;]

darmowy ale nie wiem czy nie potrzebuje większych zasobów niż ashampoo

Najlepszy zestaw to Comodo+Avira+skaner Malwarebytes wszystko za darmo .Od roku zero robactwa.

proponujecie różne zestawy ale nie oto mi chodzi. Chodzi mi oto czy opłaca się instalować antywirus i firewall i jak mój komputer by działał z takim wyposażeniem

Tak opłaca się, av i firewall muszą być, a to jaki zestaw wybierzesz to już Twoja decyzja :slight_smile:

czy ten komputer bedzie chodzić jak ślimak

Tak, niestety będzie Ci przymulał, zwłaszcza kiedy będziesz siedział na necie. Sam mam podobną konfigurację więc wiem.

Zgadza się tylko uwzględnił jego sprzęt. Według mnie wystarczy że zostawisz systemowego firewalla a zainstalujesz samego antyvira, wśród darmowych jak i testowych jest duża gama wyboru. Jeżeli zdecydujesz się na darmowy to we wiodących testach bezpieczeństwa prowadzi Avast godny polecenia.Jeśli chodzi o trialowe to warto przyjrzeć się Nodowi32. W awaście możliwość ustawiania poziomu ochrony rezydenta, w nodzie32 to samo + wszystkie monitory ochraniające system IMON AMON itd.Oba programy są niemal nieodczuwalne dla systemu a dodatkowo dobrze go chronią . Dodaj jeszcze jakiś program Antyspyware jak np S&D i nie obciążając kompa, dobrze go zabezpieczysz. Instalowanie dodatkowego firewalla nie ma właściwie sensu, przede wszystkim ze względu na ilość i typ twojego ramu. Pozdro.

@jacu08, może podasz linka do takiego testu bezpieczeństwa w którym prowadzi avast :slight_smile:

@wojtekksiazekk

przy Twoich parametrach kompa (a mam podobne), zostaw zaporę systemową i jako antywirusa ashampoo skoro masz go za darmo na pół roku, dodatkowo sciągnij Malwarebytes do kontrolnego skanowania co jakiś czas, może być portable z któregoś z tych linków:

http://cybertrash.netarteria.pl/cyber/i … 952.0.html

zamknij porty za pomocą Windows Worm Doors Cleaner:

http://cybertrash.pl/images/tata/WWDC.html

i jeżeli nie łazisz po jakiś podejrzanych stronach i nie ściągasz byle czego to całkowicie Ci wystarczy

:slight_smile:

zostane przy ashampoo a później pomyśle co dalej mam półrocznego f-prota więc jego można później podoba nod32 jest bardzo wrażliwy i ma dużo fałszywych alarmów

Jeżeli chodzi o antywirus to polecił bym NOD32 bardzo dobry nie zamulający systemu program + firewall Kerio kiedyś go używałem i był całkiem niezły.

ale nod32 ma dużo fałszywych alarmów

Najlepszy jest G-Data = skuteczność to 99,04 %

ale to nie na kompa o tych parametrach :slight_smile: