Ashampoo antywirus i ashampoo firewall

(system) #1

Czy ashampoo antywirus ma firewall? Czy ashampoo firewall razem z ashampoo antywirus bardzo spowalniały by mojego kompa?

Mam:

procesor Amd duron 1300 mhz

256 sdram

Geaforce 2

Windows xp service pack 2

Sam ashampoo antywirus nie spowalnia mi kompa a jak by bylo gdyby obydwa produkty były zainstalowane i czy warto instalować dwa.

(system) #2

Uważam, że wystarczy antivirus, bo firewall jest wbudowany w system...

(Poniaatowski) #3

Kriz , ten firewall w XP nic nie daje :smiley: Tak jakby go nie było :smiley: Więc...

Antywirus nie jest jakiiś najlepszy tak samo jak firewall ale zawsze coś dobre niż nic :smiley:

Możesz spróbować, możesz też kupić lub uzyć 30-dniowego programu Nod32 wersja poniżej 3.

A firewall może comodo by Ci poszedł. Spr.

(Binio21a) #4

Firewall wbudowany w system się nie liczy :stuck_out_tongue: Przepuszcza wszystko. Ashampoo av jest spox i możesz go zostawić, firewall też nie jest zły (ja bym wziął Comodo firewall pro). ;] Pozdro. :slight_smile:

(system) #5

ashampoo mam półroczną wersje nie zwalnia kompa i wypada w testach lepiej niż avast :smiley: A ashampoo firewall też jest darmowy a dwa programy jednakowej firmy myśle że będą dobrze ze sobą działać jakby ten komputer chodził gdybym zainstalował ashampoo firewall

(eyeti) #6

wojtekksiazekk ,

Co do Firewalla to polecam Comodo.

Antyvir jest w miarę i może zostać.

(system) #7

ale comodo jest chyba płatny i potrzebuje sporo pamięci zainstaluje ashampoo firawall zobacze tempo działania kompa noi zobacze

(Binio21a) #8

Comodo jest darmowy, według mnie jest to jeden z najlepszych firewalli. ;]

(system) #9

darmowy ale nie wiem czy nie potrzebuje większych zasobów niż ashampoo

(Kaczotak) #10

Najlepszy zestaw to Comodo+Avira+skaner Malwarebytes wszystko za darmo .Od roku zero robactwa.

(system) #11

proponujecie różne zestawy ale nie oto mi chodzi. Chodzi mi oto czy opłaca się instalować antywirus i firewall i jak mój komputer by działał z takim wyposażeniem

(Binio21a) #12

Tak opłaca się, av i firewall muszą być, a to jaki zestaw wybierzesz to już Twoja decyzja :slight_smile:

(system) #13

czy ten komputer bedzie chodzić jak ślimak

(Jacu2008) #14

Tak, niestety będzie Ci przymulał, zwłaszcza kiedy będziesz siedział na necie. Sam mam podobną konfigurację więc wiem.

Zgadza się tylko uwzględnił jego sprzęt. Według mnie wystarczy że zostawisz systemowego firewalla a zainstalujesz samego antyvira, wśród darmowych jak i testowych jest duża gama wyboru. Jeżeli zdecydujesz się na darmowy to we wiodących testach bezpieczeństwa prowadzi Avast godny polecenia.Jeśli chodzi o trialowe to warto przyjrzeć się Nodowi32. W awaście możliwość ustawiania poziomu ochrony rezydenta, w nodzie32 to samo + wszystkie monitory ochraniające system IMON AMON itd.Oba programy są niemal nieodczuwalne dla systemu a dodatkowo dobrze go chronią . Dodaj jeszcze jakiś program Antyspyware jak np S&D i nie obciążając kompa, dobrze go zabezpieczysz. Instalowanie dodatkowego firewalla nie ma właściwie sensu, przede wszystkim ze względu na ilość i typ twojego ramu. Pozdro.

(Ggo) #15

@jacu08, może podasz linka do takiego testu bezpieczeństwa w którym prowadzi avast :slight_smile:

@wojtekksiazekk

przy Twoich parametrach kompa (a mam podobne), zostaw zaporę systemową i jako antywirusa ashampoo skoro masz go za darmo na pół roku, dodatkowo sciągnij Malwarebytes do kontrolnego skanowania co jakiś czas, może być portable z któregoś z tych linków:

http://cybertrash.netarteria.pl/cyber/i ... 952.0.html

zamknij porty za pomocą Windows Worm Doors Cleaner:

http://cybertrash.pl/images/tata/WWDC.html

i jeżeli nie łazisz po jakiś podejrzanych stronach i nie ściągasz byle czego to całkowicie Ci wystarczy

:slight_smile:

(system) #16

zostane przy ashampoo a później pomyśle co dalej mam półrocznego f-prota więc jego można później podoba nod32 jest bardzo wrażliwy i ma dużo fałszywych alarmów

(Dojo2744) #17

Jeżeli chodzi o antywirus to polecił bym NOD32 bardzo dobry nie zamulający systemu program + firewall Kerio kiedyś go używałem i był całkiem niezły.

(system) #18

ale nod32 ma dużo fałszywych alarmów

(system) #19

Najlepszy jest G-Data = skuteczność to 99,04 %

(Ggo) #20

ale to nie na kompa o tych parametrach :slight_smile: