Ashampoo Backup Pro 11 - błąd przy tworzeniu nośnika

Wziąłem w obroty program Ashampoo Backup Pro po wygraniu licencji na DP.
Przy okazji zmusiłem się i kupiłem HDD specjalnie do backupów.

Niestety program jakiś niedorobiony, bo na w pełni zaktualizowanym Windows 8.1 nie chce mi utworzyć nośnika z WinPE do odzyskiwania kopii zapasowych.

Do programu jest oferowana pomoc techniczna, ale jak czytałem w na paru stronach to nie ma, co liczyć na sprawną szybką pomoc.

Błąd:

Pojawia się za każdym razem przy próbie utworzenia bootowalnego nośnika.
Obojętnie jakiego pendrive / dysku bym nie użył, efekt jest ten sam.

Udało mi się wydobyć logi z programu:
error-log.txt (4,2 KB)

Głównie błędy:

Failed to copy the file ‘C:\Windows\System32\edputil.dll’ to ‘C:\Users\domker_\AppData\Local\Temp\PEWorkDir\mount\windows\system32\edputil.dll’ (error 2: nie można odnaleźć określonego pliku.)

Failed to copy the file ‘C:\Windows\SysWOW64\edputil.dll’ to ‘C:\Users\domker_\AppData\Local\Temp\PEWorkDir\mount\windows\SysWOW64\edputil.dll’ (error 2: nie można odnaleźć określonego pliku.)

Command failed with 1: cmd.exe /C “MakeWinPEMedia /UFD /F “C:\Users\domker_\AppData\Local\Temp\PEWorkDir” “E:” > “C:\Users\domker_\AppData\Local\Temp\rmc15C9.tmp” 2>&1” Output: Formatting E:… ERROR: Failed to format E:; DiskPart errorlevel -2147024809.

Failed making USB disk image. Output: Formatting E:… ERROR: Failed to format E:; DiskPart errorlevel -2147024809.

RMC error: An unexpected error has occured. – An unexpected error has occured. , line -1

Dodam tylko, że system plików Fat32 o dziwo na urządzeniu docelowym jest tworzony.