Ashampoo Burning Studio 2010 9.12 nie chce się uruchomić

(Moja Poczta7) #1

Witam userów, po zainstalowaniu programu Ashampoo Burning Studio 2010 9.12 nie chce się on w ogóle uruchomić, co może być tego przyczyną :?:

(marcin82) #2

Pojawia się jakikolwiek komunikat po nieudanym starcie? Poszukaj jakiegoś logu w katalogu programu.

(Moja Poczta7) #3

Naciskam dwa razy na ikonkę programu, pokazuję się okienko ładowania i to wszystko.

(ktośtam) #4

Nie masz zainstalowanego przypadkiem COMODO IS 5?

(Moja Poczta7) #5

Nie, nie mam.

(ktośtam) #6

Ja bym obstawiał, że jakaś aplikacja typu IS blokuje działanie ABS. Jakiego programu zabezpieczającego używasz? Jaka wersja systemu?

(Moja Poczta7) #7

Windows Vista HE i mam zainstalowanego Avasta.

(Ssoske) #8

Spróbuj wyłączyć rezydenta w Avast (a najlepiej całego Avasta) i zaporę systemową. Jeśli to nie pomoże, uruchom Ashampoo Burning Studio z uprawnieniami administratora. Warto też przeczyścić rejestr Ccleanerem żeby usunąć z niego niepotrzebne wpisy.

(Moja Poczta7) #9

Zrobiłem tak jak mi radziłeś, ale niestety...nic to nie pomogło... #-o

(ktośtam) #10

Odinstaluj ABS używająć Revo Uninstaller, usuń wszelkie katalogi pozostawione przez ABS na dysku (Program Files, ProgramData w profilu użytkownika - te 2 ostatnie mają atrybut "ukryty" więc w opcjach widoku katalogów musisz odptaszkować "Pokazuj ukryte foldery i pliki"), wyczyść rejestr systemowy CCleaner-em oraz Comodo System Cleaner-em (możesz też użyć IObit Toolbox) i zainstaluj ABS ponownie.

To powinno pomóc.

(Moja Poczta7) #11

Nic to mi nie pomogło, chyba pozostaję mi format dysku, albo szukanie innego programu do nagrywania płyt CD/DVD :frowning:

(sobewa) #12

Może zwyczajnie za krótko czekasz na uruchomienie programu, miałam podobną sytuację (przed przywróceniem systemu do ustawień fabrycznych), również pokazywało się okienko ładowania, znikało i dopiero po dłuższej chwili (około 30 sekund) uruchamiał się program.

(Lukaszk 89) #13

Uruchom jako administrator/Tryb zgodności z XP - przy instalacji i przy uruchamianiu nic nie dają?

(Ssoske) #14

Spróbuj skorzystać z przywracania systemu. Cofnij system do daty sprzed instalacji Ashampo a potem zainstaluj je ponownie.

(Moja Poczta7) #15

Przywracanie systemu mam wyłączone, również tryb zgodności nic mi nie pomaga.

(Cedar) #16

Ktosiek100 , W takich sytuacjach czasami sprawdzam inny sposób - w systemie załóż nowego użytkownika i dla testu z jego poziomu zainstaluj program.

PS. Dziś za darmo jest dostępne Ashampoo Burning Studio 2010 Advanced: http://www.giveawayoftheday.com/ashampo ... -advanced/

(Moja Poczta7) #17

Cały czas jest to samo... :frowning:

-- Dodane 30.08.2010 (Pn) 13:37 --

:?: