Ashampoo Burning Studio 2010 9.12 nie chce się uruchomić

Witam userów, po zainstalowaniu programu Ashampoo Burning Studio 2010 9.12 nie chce się on w ogóle uruchomić, co może być tego przyczyną :?:

Pojawia się jakikolwiek komunikat po nieudanym starcie? Poszukaj jakiegoś logu w katalogu programu.

Naciskam dwa razy na ikonkę programu, pokazuję się okienko ładowania i to wszystko.

Nie masz zainstalowanego przypadkiem COMODO IS 5?

Nie, nie mam.

Ja bym obstawiał, że jakaś aplikacja typu IS blokuje działanie ABS. Jakiego programu zabezpieczającego używasz? Jaka wersja systemu?

Windows Vista HE i mam zainstalowanego Avasta.

Spróbuj wyłączyć rezydenta w Avast (a najlepiej całego Avasta) i zaporę systemową. Jeśli to nie pomoże, uruchom Ashampoo Burning Studio z uprawnieniami administratora. Warto też przeczyścić rejestr Ccleanerem żeby usunąć z niego niepotrzebne wpisy.

Zrobiłem tak jak mi radziłeś, ale niestety…nic to nie pomogło… #-o

Odinstaluj ABS używająć Revo Uninstaller, usuń wszelkie katalogi pozostawione przez ABS na dysku (Program Files, ProgramData w profilu użytkownika - te 2 ostatnie mają atrybut “ukryty” więc w opcjach widoku katalogów musisz odptaszkować “Pokazuj ukryte foldery i pliki”), wyczyść rejestr systemowy CCleaner-em oraz Comodo System Cleaner-em (możesz też użyć IObit Toolbox) i zainstaluj ABS ponownie.

To powinno pomóc.

Nic to mi nie pomogło, chyba pozostaję mi format dysku, albo szukanie innego programu do nagrywania płyt CD/DVD :frowning:

Może zwyczajnie za krótko czekasz na uruchomienie programu, miałam podobną sytuację (przed przywróceniem systemu do ustawień fabrycznych), również pokazywało się okienko ładowania, znikało i dopiero po dłuższej chwili (około 30 sekund) uruchamiał się program.

Uruchom jako administrator/Tryb zgodności z XP - przy instalacji i przy uruchamianiu nic nie dają?

Spróbuj skorzystać z przywracania systemu. Cofnij system do daty sprzed instalacji Ashampo a potem zainstaluj je ponownie.

Przywracanie systemu mam wyłączone, również tryb zgodności nic mi nie pomaga.

Ktosiek100 , W takich sytuacjach czasami sprawdzam inny sposób - w systemie załóż nowego użytkownika i dla testu z jego poziomu zainstaluj program.

PS. Dziś za darmo jest dostępne Ashampoo Burning Studio 2010 Advanced: http://www.giveawayoftheday.com/ashampo … -advanced/

Cały czas jest to samo… :frowning:

Dodane 30.08.2010 (Pn) 13:37

:?: