Ashampoo Burning Studio 6 problem z nagrywaniem filmów

Zainstalowałem program Ashampoo Burning Studio 6 i pojawił się pewien kłopot. W opcji “Nagraj film” i dalej “Nagraj płytę DVD” (czyli filmy z rozszerzeniem .avi), program pyta o lokalizację foldera z potrzebnymi plikami VOB,IFO i BUP. Podpowiada też, że zwykle jest to folder o nazwe VIDEO-TS. Mimo, że znalazłem taki folder na dysku, program stwierdza, że nie zawiera on plików DVD-Video. Sprawdzałem inne foldery programu Ashampoo i ciągle jest tak samo. Jak mogę ten problem rozwiązać? Czy potrzebuję coś doinstalować? Jeśli tak, to co i skąd? Dodam, że mam Vistę Home Premium.

Nagraj płytę DVD" (czyli filmy z rozszerzeniem .avi

Co właściwie chcesz nagrać? Jeśli .avi to nagrywasz jako dane,(pierwsza opcja w Ashampoo - “Nagraj pliki i foldery”), a nie " Nagraj filmy". Jak chcesz mieć DVD to plik .avi musisz najpierw skonwertować innym programem do tego formatu, a potem nagrać jako DVD już w Ashampoo. Skonwertowany plik .avi do formatu DVD będzie już posiadał odpowiednie foldery, o których piszesz.

Jaki byłby dobry program do skonwertowania plików?

Faktycznie film .avi nagrałem poprzez pierwszą opcję w Ashampoo. Zmyliło mnie określenie “Nagraj film”. Dzięki.