Ashampoo Burning Studio Elements - dwa pytania

Jakiś czas temu zainstalowałem sobie darmowy program do nagrywania płyt Ashampoo Burning Studio Elements (wersja 10.0.9). Mam w związku z nim dwa pytania:

  1. O ile nagrywanie całej płyty DVD (4,7 GB) trwa przy najniższej prędkości zapisu (4x) ok. 20 min., to weryfikacja aż ok. 40 minut (czyli w sumie ok. 1 godz.). Chyba trochę długo, no nie? Czy to jest normalne i tak powinno być? Od czego to zależy i czy ewentualnie można w jakiś sposób skrócić czas weryfikacji?

  2. Po zakończeniu weryfikacji wyświetla się tylko krótki komunikat (coś w stylu “weryfikacja została zakończona pomyślnie”) bez żadnych dodatkowych danych, statystyk, wykresów itp. Rozumiem, że oznacza to, że mogę być pewny, że nie ma żadnych błędów przy zapisie płytki? Czy w razie niepomyślnej weryfikacji program udziela jakichś bardziej szczegółowych informacji (gdzie jest błąd, jaki plik został źle zapisany, na czym polega błąd itp.)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Ja ogólnie myślę że weryfikacja jest nie potrzebna , nagrywaj z niższą prędkością i tyle !!

Tyle, że wolałbym być pewny, że wszystko poprawnie się nagrało. Są to głównie kopie zapasowe danych (często cennych, a nawet bezcennych :!: ) z komputera.