Ashampoo czy Comodo?

Zastanawiam się nad tymi dwoma antywirusami. Ashampoo Anti-Malware vs Comodo AntiVius !

Które polecacie? Które ma większą wykrywalność wirusów i najmniej obciąża system?

http://www.dobreprogramy.pl/Test-bezplatnych-programow-antywirusowych-2012,Artykul,28720.html

Na tym właśnie się sugerowałem, ale chodziło mi o opinie użytkowników, którzy czerpią wiedzę z doświadczenia…

Osobiście korzystam z Comodo i jestem zadowolony, ale używam całego pakietu Comodo IS (dla mnie ważny jest tez firewall). Nigdy nie miałem z tym programem problemów, zawsze dobrze wyłapuje zagrożenia i generalnie polecam. Zawsze tez powtarzam - żaden antywirus nie uratuje użytkownika który włazi gdzie popadnie i ściąga wszystko co tylko chce - przede wszystkim trzeba być uważnym, a antywirus to tylko wspomaganie i zabezpieczenie (coś jak kamizelka kuloodporna - niby uratuje, ale ogólnie lepiej nie dać się postrzelić :wink: ).

Jeśli chodzi o doświadczenia, to ja np. używam Microsoft Security Esential + zdrowy rozsądek i jak do tej pory nie miałem problemów.

Jak już chcesz Comodo, to koniecznie cały pakiet Comodo Internet Security. Sam antywirus jest przeciętny, jednak już w pakiecie z innymi zabezpieczeniami, sprawuje się całkiem nieźle :slight_smile:

Zdecydowałem się przetestować Ashampoo. Skanowałem - Ashampoo znalazł trojany, których Comodo nie wykrywał. Ale jeszcze zobaczymy - dam mu miesiąc.