ashWebSv.exe - co to jest dokładnie i za co odpowiada?

Witam.

Za co dokładnie odpowiada proces ashWebSv.exe, pochodzi on Avasta. Kiedy ładuje jakąś stronę Comodo Firewall pokazuje mi nawet kilkadziesiąt a nawet do np. 200 połączeń wychodzących, troszkę przymuli kompa czasami. Comodo Firewall pokazuje jakieś Bajty Wychodzące i Bajty Przychodzące. Czy można go wyłączyć czy lepiej zostawić bo jednak przed czymś chroni?

http://www.liutilities.com/products/win … /ashwebsv/

Jest to proces avasta :stuck_out_tongue:

Odpowiada za aktualizacje :smiley:

Czyli nie wyłączaj :wink:

Kaczorinax , czy za skanowanie WWW? :stuck_out_tongue:

Jest to proces od Avasta odpowiedzialny za moduły Osłonę WWW i Sieciową.

W Comodo dla tego procesu ustaw Tylko wychodzące. Dla przeglądarki internetowej ustaw również Tylko wychodzące

Nie wiem jak mam teraz, zainstalowałem Comodo Firewall i nic nie zmieniałem, nie wiem jak jest domyślnie. Wiem tylko, że zezwoliłem na stałe tam przy tym komunikacie co wyskakiwał aby się za każdym razem nie pojawiał. Więc gdzie mam to w opcjach sprawdzić, jakieś instrukcje poprosze :slight_smile:

wejdź w Comodo>Firewall>zaawansowane>zasady bezpieczeństwa sieci>i tam w oknie dwuklik na twoją przeglądarkę i wybierz Tylko wychodzące zamiast Przeglądarka www i to samo w ashWebSv.exe ustawiasz Tylko wychodzące. Wtedy nie będzie konfliktu między firewallem a tymi programami

A nie zmniejszy to wtedy mojego bezpieczeństwa?

Sama nazwa Tylko wychodzące mówi sama za siebie. Połączenia przychodzące będą filtrowane.

Nie wiem czy dobrze zrobiłem bo jakoś efektu nie widzę, nadal jest czasami bardzo duża liczba połączeń w pewnych momentach wczytywania strony. Zrobiłem tak: Comodo > Firewall > Zaawansowane > Zasady bezpieczeństwa sieci > Reguły aplikacji > klikam 2x np. na firefox.exe > z Użyj własnej zasady zmieniam na Użyj predefiniowanej zasady > i wybieram Tylko wychodzące.

I tak samo dla ashWebSv.exe.

Liczba połączeń nie ma znaczenia. Odpal Firefoksa. W pasku adresu wpisz about:config i enter. Wyszuka max connections i zmień na 16 i to samo przy max connections peer server

Piszę teraz z głowy, ale to powinno być tak.