Ask.com w przeglądarkach - Jak się tego pozbyć?

Zainstalowałem sobie programik jeden i wraz z nim zaintalował mi się dodatek ask.com który mi się teraz wyświetla we wszystkich przeglądarkach i we FireFox, w IE9 i w GoogleChrome jako strona główna. Odinstalowałem ten produkt za pomocą Revo Uninstaller ale jednak nadal gdy uruchamiam moje przeglądarki to tak mi się one włanczają:

ask.png

Czy da się to jakoś na zawsze usunąć z mojego komputera, żeby to się nie włanczało w moich przeglądarkach ? I żeby tego w ogóle nie było na moim laptopie ?

Mam windows 7. Prosze o pomoc w tej sprawie.

to jest strona startowa ustawiona jako domyślna, wystarczy że w opcjach zmienisz domyślną wyszukiwarkę . a jeśli instalujesz jakiś program to patrz uważnie i odznaczaj niektóre opcje bo instalatory programów nie raz proponują podmianę domyślnej wyszukiwarki

W menu Dodaj usuń programy poszukaj czegoś o nazwie “Ask.com Toolbar”.

Jak znajdziesz, to odinstaluj.

W opcjach IE9 ustaw domyślą swoją wyszukiwarkę-ASK usuń w IE9.Następnie zaznacz w ustawieniach-dostawcy wyszukiwania-nie zezwalaj na znianę domyślnego dostawcy.W IE9 po tym zabiegu już nie zmieni się twój domyślny dostawca.Z ff jest więcej zabawy-poszukaj googlach-zmiana dostawcy wyszukiwania.W ff może być potrzebne wejście w ustawienia liska[about config].A w chromie wystarczy zmienić ustawienia w opcjach chroma.Wystarczy skasować ask.

Czasem programy mają “ukryte toolbary”,w czasie instalacji standardowej nie są pokazywane.Jeśli nie jesteś pewny czy nie zainstaluje coś czego nie chcesz,to wybieraj opcję użytkownika,custom lub coś w tym stylu.

Zrobiłem tak, że w każdych przeglądarkach wszedłem do Narzędzia->opcje internetowe i tam w miejscu jako strona główna wpisałem inną strone. Przykładowo google.pl i teraz wszędzie zamiast ask.com włancza mi się strona startowa google.pl ale już nie ma tego ask.com

Czy dobrze tak jest ? w panelu sterowania w dodaj/usuń programy też nie mam żadnego ask.toolbar więc dobrze już jest ?

Czy jeszcze gdzieś może to siedzieć ?

Raczej nie.

To się instaluje z programami freeware, które utrzymują się z reklam.

Nie jest to nic groźnego, aczkolwiek zwanego “aplikacją niepożądaną”.

Skoro w panelu sterowania w dodaj lub usuń programy tego nie ma, to znaczy, że czysto.