Ask install checker co to jest?

Witam mam u siebie zainstalowany program WinUtilities gdy pojawiają się aktualizację pobieram i instaluje.Podczas instalacji wyświetlane są monity przez zaporę Firewall PC tools…Setup/Uninstall próbuje wykorzystać inny proces Ask Install Checker z podaniem parametrów ylc daje na zezwalaj następnie…Setup/Uninstall próbuje zmodyfikować zawartość pamięci zajmowanej przez Ask Install Checker i jeszcze dwa inne podobne.Czy to jakieś zagrożenie?

Dr.Web nic nie wykrywa.

PS.Używając TuneUp2009 w przeszukiwaniu rejestru widnieje w wynikach Ask Toolbar widziałem takie coś w OTL różnych użytkowników na forum,gdy uzyskują oni pomoc w sprawie infekcji

dziękuję pozdrawiam.

Pewnie to Ask toolbar jest zbędnym toolbarem jest niepotrzebny

a jak to usunąć? bo zainstalowanego tego nie mam wykrywa mi tylko jak przeszukuję rejestr nie będzie komplikacji w działaniu systemu czy przeglądarki?

Pozdrawiam

Zobacz czy nie możesz normalnie odinstalować z “dodaj usuń programy” Na przyszłość - ten ASK jest dodawany do wielu instalatorów, czytaj przy instalacji oprogramowania a nie klikaj NEXT, NEXT bo najczęściej jest możliwość wyłączenia instalacji tego dodatku.