Asmax AR 1004G jako repeater

Witam, posiadam router Netgear dgn2000 i chciałbym powiększyć zasięg Wifi przy pomocy routera z Netii Asmax.

Czy jest coś takiego możliwe?

Dodam, że do routera Asmax podłączałbym się po Wifi, a nie po LANie.

Netgear ma opcję WDS Mode (enable Wireless Bridging and Repeating) i trzy podopcje:

-Wireless Point-to-Point Bridge

-Wireless Point to Multi-Point Bridge

-Repeater with Wireless Client Association

i tam się podaje lokalny i zdalny adres Mac.

Czy można jakoś skonfigurować ASMAXa, aby odbierał sygnał wifi z Netgeara i przesyłał go dalej?

ASMAX ma f-cje Wireless Bridge więc może dzięki niej do jakoś pójdzie?

Jeśli Asmax może pracować jako WDS, to jest to możliwe. Daj zrzut ekranu z zakładki Wireless z Asmax.

Zakładka Wireless Bridge

http://i.minus.com/jTwrb2dXNk1N9.png

Zakładka Advanced

http://i.minus.com/jbdHEIdGTs8wKd.png

Z opisu wynika, że AP Mode ustawione na Access Point, powinno tworzyć most i przekazywać sygnał klientom, natomiast Wireless Bridge, tworzyć most między AP i nie przekazywać sygnału dalej, tj. urządzenia musiałyby być podpięte kablem. W takim razie wprowadź tylko adres MAC routera Netgear, połącz się z nim i spróbuj podłączyć jakiś komputer do Asmaksa.

Zrobiłem tak i nie działa.

Dodatkowo gdy zmieniłem IP Asmaxa na 192.168.0.2 (NR ma 192.168.0.1 a pula adresów przydzielanych przez NR zaczyna się od 192.168.0.3) to po podłączeniu do asmaxa (są jakieś błedy) nie mogę wejść do panelu admina (ani przez Wifi ani przez kabel), więc występują jakieś problemy z siecią.

W Asmaxie jeszcze wyłączylem jeszcze serwer DHCP i nie wiem czy jeszcze zmienić SSID i kanał WiFi na takie samo jak przy NR?

Spróbuj to zrobić tak:

  1. W Netgear włącz WDS i podaj mu adres MAC AP Asmaksa, adres IP, np. 192.168.0.1, serwer DHCP włączony;

  2. W Asmax włącz WDS i podaj mu adres MAC AP Netgeara, adres ip, np. 192.168.0.2, serwer DHCP wyłączony; kanał ten sam co w Netgear.

Mam zrobione wszystko tak jak napisałeś (oprócz kanału) tylko, że teraz mam problem, żeby podłączyć się do Asmaxa i wejść w Admin panel.

EDIT: Przez chwilę miałem dostęp do panelu 10s ok. (nie zdążyłem zmienić kanału), ale Windows coś pomielił i znowu kicha.

Jestem podłączony do Asmaxa (ograniczony dostęp, brak dostępu do sieci).

Generalnie po restarcie Asmaxa na chwilę mogę wejść do panelu po czym Windows znowu jakoś mnie dziwnie podłączy z ograniczoną łącznością i sieć nie działa.

Zmieniłem jeszcze typ Wifi w NR na g, bo asmax nie obsluguje nki.

Na kablu działa? To znaczy, jak podłączysz jakiś komputer kablem do Asmaksa, to masz do niego dostęp? Ogólnie routery, jeśli chodzi o konfigurację Wifi, powinno się robić na kablu.

Po kablu nie pyka, długo myśli po czym jest, że niby podłączono, ale “Brak dostępu do sieci”.

Może wgram mu oryginalnego softa, bo ma na razie tego z Neti, najlepiej jakby znaleźć na niego jakiś z DD-WRT ale nie mogłem znaleźć.

Spróbuję jeszcze połączyć się z nim z drugiego kompa.

Zresetuj ustawienia i spróbuj skonfigurować wszystko na kablu. U siebie konfigurowałem kiedyś most w taki sposób, że telefon z Androidem robił jako AP, TP Link pobierał od niego sygnał i przekazywał dalej innym komputerom w sieci i działało to bez problemu. Most pomiędzy AP powinien działać tym bardziej.

Na drugim kompie przez kabel na chwile działało po czym też lipa. A na laptopie przez kabel nie działa a przez WiFi od czasu do czasu da się na chwilę podłączyć, ale nigdy nie ma internetu.

Dodane 27.12.2012 (Cz) 23:48

Możliwe, że to NR nie chce współpracować z Asmaxem, bo nawet nie mogłem normalnie dodać normalnie Remote Mac, bo NR nie przyjmuje maców, które się nie rozpoczynają od 00.

Ominąłem to exportując ustawienia, edytując backup i przywróciłem go, mac został dodany, ale może i tak to nie działa. Znalazłem gdzieś dla NR customowy soft od DGTeam może z nim się uda.

Dodane 27.12.2012 (Cz) 23:50

EDIT Czy SSID w obu AP musi być takie same?

Dodane 28.12.2012 (Pt) 0:20

Zresetowałem i ustawiłem wszystko po kablu i jest tak jak przedtem.

Dodane 28.12.2012 (Pt) 0:36

Chyba mogę wysnuć hipotezę, że gdy wyłączę serwer DHCP w Asmaxie to potem nie mogę się wejść do Admin Panelu, bo nie mogę się do niego normalnie podłączyć, ale dokładnie sprawdzę jutro. Dziękuje na razie za pomoc.

Dodane 28.12.2012 (Pt) 15:00

Wgrałem czystego softa do asmaxa i przynajmniej mogę go teraz normalnie konfigurawać, ale internet dalej nie działa.

Jeżeli podłącze Asmaxa przez kabel do NR to wszystko jest git, tzn. routery się widzą w sieci i internet jest na obu, ale nie o takie rozwiązanie mi chodzi.

Chciałbym, aby te routery komunikowały się po Wifi, a nie po kablu.

Tak, powinny być te same.

Jak masz serwer DHCP wyłączony, to musisz przypisać adres IP statycznie, tj. ręcznie.

Może tu znajdziesz rozwiązanie http://www.dobreprogramy.pl/command-dos … 35571.html W najgorszym wypadku, routery mogą być ze sobą niekompatybilne.

Chyba jednak są niekompatybilne, no trudno poszukam chyba jakiegoś repeatera, ale i tak dzięki za pomoc.

Najlepiej dobierać urządzenia tego samego producenta, ryzyko niekompatybilności jest mniejsze :wink: Ewentualnie jak będziesz kupował w sklepie, nie przez internet, możesz wziąć swój obecny router i sprawdzić jak to będzie działać.

Wgrałem customowego softa do Netgeara od Dgteam i WiFi teraz magicznie sięga do pokoju o który mi chodziło i nie zrywa po chwili połączenia jak to bywało przedtem.

Problem rozwiązany trochę inną drogą :slight_smile: