Asmax BR604g - podzial lacza

Witam,

także kupiłem ten router BR-604G.Mam internet radiowy i chcę przez niego rozdzielić na drugi komp.Jak go można ustawić pod radiówkę?Ustawiałem go już na różne sposoby i nic.Może moglibyście pomóc!

Złączono Posta : 01.12.2006 (Pią) 16:14

Mój temat zamykam!

Poradziłem sobie! !!

Witam.

Dołączam się do postu.

Na starym oprogramowaniu nie działa TTL+1, zaś w nowym działa TTL+1

lecz wywala się po podłączeniu WAN w sieci lokalnej.

Ciekawe co na to asmax.

Tragedia i szczerze żałuję zakupu.

No to wyglada na to, ze to jest ‘feature’ nowego firmware’u. Dokladnie takie same zachowanie u mnie. W momencie podlaczenia WAN wszystko wisi. Na poprzedniej wersji oprogramowania wszystko OK poza TTL + 1. Jesli komus z Was uda sie to zareklamowac dajcie cynk.

Zadzwoniłem właśnie na infolinię i poinformowałem o super nowej funkcji

oprogramowania z obrazu *-TTL.img zwanej “zwiecha po włączeniu do WAN”

i powiedział, że rzeczywiście jest taki błąd, ale on się wiesza tylko pierwszego

dnia po skonfigurowaniu i że i tak pracują nad nowym firmware (ale tak

mało przekonywująco to powiedział).

Ja swój wpiąłem (minęły 24h od skonfigurowania) hehe i póki co działa,

ale czas pokaże.

Spróbojcie u siebie:)

No to musze go jeszcze raz pozyczyc od kumpla i potestowac,

ale pytanie brzmi czy wiesza sie przez pierwszy dzien liczac od dnia

wgrania nowego oprogramowania czy od momentu podlaczenia do sieci … ??

W słuchawce usłyszałem “W pierwszym dniu od skonfigurowania”.

Przyznał, że w firmware fabrycznym nie działały “TTL’e”.

Mój sprzęt wiesza się co kilka godzin …

Co prawda wcześniej wieszał się od razu jak go podłączyłem.

Jeśli dalej będzie tak samo, jutro zadzwonię jeszcze raz i pogadam z nimi

w inny sposób.

W instrukcji nie było napisane że router zaczyna działać w następnym

dniu po skonfigurowaniu… (i że ma zwisy co kilka h).

witam, mam taki problem: mam router asmax br604. chciałem podzielic łącze netowe na dwa kompy. internet kablowy osiedlówka przez modem(thompson tcm390).

podłączyłem do routera modem i dwa kompy przez rj45 . po podłaczeniu nie działa internet ani na jednym ani na drugim kompie. co zrobic pozmózcie!

Nie znam modelu br-604.

Być może potrzebujesz TTL+1 w kablówce, a być może firmware Twojego

modelu nie ma tej funkcjonalności.

zobacz ftp://ftp.asmax.pl/pub/sterowniki/ i upewnij się,

że masz najnowszy firmware.

Potem pozostaje kwestia konfiguracji.

Jak już wszystko powyżej zrobisz, spróbój pingować po IP.

Z doświadczenia admina wiem, że często nie działa komuś DNS.

np.

ping 212.77.100.101

(to adres wp.pl).

Jak nie pomoże, to i ja nie pomogę, być może twój operator

robi inne cuda niewidy żeby zablokować.

Pytanie też czy odpowiada sam router na lokalnym interfejsie, czy dostajezs

w ogóle IP etc.

Co do mojego problemu z br-604G, wiesza się nadal.

Dzwoniłem ponownie na infolinię i wykłucałem się, że router nie działa

w 2 lokalizacjach. Gość powiedział, że użytkownicy zgłosili, że po wgraniu tego firmware *-TTL.img problem zanika i że mam reklamować sprzęt.

Taka gadka. Chętnie usłyszałbym od kogoś, że mu rzeczywiście problem

znika “następnego dnia”.

Pozdrawiam

Dołożę jeszcze jedną rzecz. Mianowicie mój asmax po chwili w miarę normalnego działania traci zdolność przesyłania czegokolwiek poza… pingami. Nie działa ani http, ani ftp, ani telnet…

Nie za bardzo mam pomysł co to może być…

No wiec probowalem…

Niestety nic sie nie zmienilo. :frowning:

W nastepnym dniu od skonfigurowania, router dziala

poprawnie tylko przez pierwsze 10 - 15 sekund od wlaczenia.

A moze trzeba ta procedure odczekania 24h przeprowadzic

w jakis specjalny sposob ?

P.S.

Najciekawsze jest to ze ten sam router z tym samym, najnowszym

oprogramowaniem w sieci chello chodzi bez zadnych problemow… :o

witajcie,

Korzystam z tego routera od okolo 4 miesiecy. Na poczatku bylo cudnie! Podlaczylem skonfigurowalem wszystko smiga, jeden komp na kablu 2 na wifi w sumie 3 kompy pod routerem. Wszystko smigalo, DMZ, forwardowanie portow no po prostu cudo. Dzialal tak chyba przez 2 miesiace az w koncu wlaczylem azureusa i zaczalem sciagac 3 pliki na raz. Nagle net zaczal swirowac. pinguje onet a tam limit za limitem, czasami jakies ‘przeblyski’ pinguje router oakzuej sie, ze ping do routera nie dochodzi… No to wylaczam azureusa i wszystko wraca do normy…

wlaczam azureusa ponownie i ustawiam dwa pliki, jest troche lepiej, ustawiam jeden plik i jakeis tam limity na ilosc polaczen i takie tam bzdety zeby nie ‘rzemeczac’ routera i wszystki smiga… no to wnerw, bo przeciez chce zeby bylo dobrze. ftp://ftp.asmax.com/pub/sterowniki/br-604g/ widze jedna wersje softu… nowsza od mojej. Wgrywam nic sie nie zmienilo, nadal zwiecha przy azureusie. No to wnerw, mail do dzialu technicznego nic nie pomaga, ale softa nowszego se zosdtawilem ,bo gdzis czytalem, ze ttla ma i takie inne bzdety no to sie przyda miec nowszy… (w ogole komp w sieci osiedlowej podpietej pod ADSL 2mbit tpsa…). Nastepny dzien wstaje nie ma neta, ok padl gdzies switch albo cos w tym stylu. Wracam po zajeciach nadal nei ma neta. blabla bla bla kilka dni i dochodze d wniosu, ze router sie psuje. 1000 kombinacji 1000 konfiguracji 1000 pomyslow normalnie chyba 5dni to trwalo… w koncu mnei oswiecilo, przeciez to ten glupi firmware!! Wchodze na ftp://ftp.asmax.com/pub/sterowniki/br-604g/ a tam tylko ten najnowszy… i skad wziasc ten starszy :[mail @serwis. NIC. nastepny dzien mail @serwis… NIC po kilku dniach wchodze na ftp://ftp.asmax.com/pub/sterowniki/br-604g/, a tam dwa poprzednie firmware’y (w sumie 3), chyba poskutkowaly prosby, ale zeby mi napisac, ze wgrali to juz nie laska… wgrywam stary soft wszystko smiga. cool…

znowu spokoj jeden miech. Zmiana lacza. chello. podpinamy routerka wszystko smiga, ale fajnie (glaszcze routerka). Kilka dni potem pora na dopieszczenie polaczen i ustawiec. Przydalby sie DMZ, DynDNS, forward portow i w ogole… Wlaczam wszystko jak nalezy i co sie okazuje nic nie dziala :smiley: tylko net dziala. No to mziana firmware na najnowszy i przynajmniej router sie nei wiesza, ale wszystki inne bez zmian:

na chello nie dziala mi:

  • forward portow

  • dynDNS

  • DMZ

w skrocie nie moge wystawic kompa podlaczonego do routera na net (apache,ftp cokolsiek… tylko ping dziala na DMZ)

nie moge miec autoustawianej domenki pod moj ulotny IP…

ZLY ZLOSC WNERW I W OGOLE.

Pozdrawiam i mzoe ktos ma podobny problem na chello, ze nie moze wystawic zadnego kompa na net (jego uslugi).

Na stronie asmaxa pojawil sie nowy soft do Br604g z 17.01.2007 :smiley:

Czy ktos juz to testowal ??

Złączono Posty : 18.01.2007 (Czw) 18:36

Wgralem u siebie i w koncu smiga jak trzeba… :lol:

Ja dzis wgrałem softa z 17.01.2007 ze stronki asmaxa i wszysko hula jak należy , i z TTL-ami nie ma problemu! !!