Aspire 5315 | Reinstalacja systemu

Witajcie.

Przy próbie reinstalacji systemu na laptopie Acer Aspire 5315 napotkałem problem. Mianowicie, po prawidłowym ustawieniu opcji bootowania w BIOSie, włożeniu dobrej płytki z systemem włącza się Windows zainstalowany na laptopie. Zauważyłem, że przy próbie odpalenia płytki w Windowsie, napęd w ogóle jej nie czyta. Co więcej, nie czyta żadnej innej. Wywnioskowałem, że winny jest napęd. Co myślicie o wyjęciu dysku, podpięciu go pod stacjonarny i instalacji na nim?

Za wszelkie porady z góry dziękuję.

PS Właśnie przygotowuję dysk instalacyjny na pendrive - zobaczymy, co z tego wyniknie.

Ogólnie co do pomysłu z podpięciem pod stacjonarnego to mam pewne zastrzeżenie: mianowicie jak Twój stacjonarny będzie miał CAŁKOWICIE inny procesor (wszsystkie na NetBurst i na PIII, lub AMD) to po zainstalowaniu systemu na dysku i przełożeniu go do laptopa, system może nie uruchomić się. Spróbuj z pendrivem, ale po instalacji musiałem mieć cały czas włożonego.

Kup nowy napęd i po sprawie ;]

Bootowalny dysk Windows 7 bez problemu uruchomisz z pendrive. Ten acer powinien obsługiwać bootowanie z dysku USB.

Jeśli nie - pożycz od kogoś zewnętrzny napęd, albo wymień swój.

Pomysł z wyjmowaniem dysku nie ma sensu. Muszą być te same komponenty przy instalacji systemu.

Kupno nowego napędu DVD będzie w ostateczności - laptop nie jest mój, a właściciel nie jest do końca przekonany, czy chce w niego “inwestować”.

Laptop widzi dysk USB, także instalacja poleci pewnie z niego :wink: Aktualnie trwa proces “wrzucania” systemu programem Novicorp WinToFlash.