Aspire 5720z (wymiana karty graficznej)

Witam!!

Ostatnio zastanawiałem się czy jest mozliwość wymiany płyty głównej wraz z zintegrowaną grafiką na lepszą?Bo z tego co słyszałem to raczej się nie da ale wolę się upewnić…Jesli nie ma takiej mozliwosci to czy da się ją jakoś podkręcić.proszę o rady…z gory dziekuje

Moja wiedza o tych laptopach pozawala mi stweirdzić, że można tam zainstalować dodatkową kartę graficzną (moduł MXM) bez wymiany płyty.

Jednak w tym celu nie wystarczy zakup samej karty (odpowiedniej dla tego modelu), ale również dodatkowego zestawu akcesoriów (chłodzenie, wkręty, wiązki przewodów.

Dość droga zabawa. W dodatku utracisz gwarancję.

Lepiej go sprzedać w obecnej konfiguracji i dołożyć do modelu z lepszą grafiką.

Taniej i z nową gwarancją.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

Byłem pewien, że mam zintegrowaną kartę jedna po wgraniu everesta moje odczucia są mieszane…może mi ktoś podpowiedziec jak to sprawdzić? z gory dziekuje

ps jestem zielony w temacie ;]

Możesz rozkęcić laptopa, to się przkonasz.

W tym modelu masz grafikę w gniezdzie MXM umożliwiającym zainstalowanie nowej karty graficznej.

Wcześniej napisałem o problemach i kosztach.

dla Ciebie moze to i oczywiste ale ja po rozkręceniu niewiele widzę :] …jak juz wcześniej pisałem zrobiłem raport everestem ale nie wyczytałem zbyt wiele…znam jedynie nazwe karty graf(ale do tego nie był potrzebny everest) ,…jesteś pewny, że karta graf jest zintegrowana?

Jestem pewny, że jest w nich zintegrowana Intel GMA X3100 oraz możliwośc dołożenia nowej na złączu MXM.

W Twoim laptopie już jest taka dołożona GF8400GS - wynika to raportu Everesta, (co bardzo mnie to zdziwiło - GF8400GS w Aspire 5720z? - bardzo dziwne).

Tak nawiasem, raportu już nie widzę, co się z nim stało?


Możesz więc, wymienić ją na lepszą.

Jak już pisałem - zabawa zupełnie nieopłacalna.

Raport usunąłem( przez przypadek)…możliwe, że wprowadziłem Cię troszkę w błąd bo z tego co teraz wyczytałem to w nazwie jest acer aspire 5720zg…one są prawdopodobnie z geforcem… To coś takiego http://www.agdrtv.interia.pl/zobacz,150 … zg-1a1g16-

I tu jest w sumie napisane, że karta jest zintegrowana…ale jeszce poszukam…na stronie producenta też nie jest wyjaśnione…

http://www.mxm-upgrade.com/Table.html a na tej stronie jest podane, że mój notebook ma mxm tylko nie mam określonego typu gniazda …

Opisem sklepowym, bym się nie przejmował.

Skoro ten model występuje ze zintegrowaną GMA X3100 oraz z ATI i GF, to chyba nie masz wątpliwości, że na płycie głównej jest miejsce na wlutowanie mosta północnego GM965, lub 965PM i gniazda MXM na kartę ATI albo GF?

Tym nie mniej nie warto dłużej tego tematu wałkować.

Akademicaka dyskusja.

Nie kupisz lepszej karty do tego laptopa za rozsądne pieniądze, do tego stracisz gwarancję, jeśli zrobisz to poza serwisem Acer-a.

W serwisie Acer-a wysmieją Cię gy złożysz im takie zlecenie.

Sprzedaj tego laptopa i kup takiego, który ma grafikę spełniającą Twoje oczekiwania.