Asrock 939Dual SATA2 - czym połączyć 2 piny (V-MOD)


(Adi90 90) #1

Witam. Chce zrobić vmoda na płycie Asrock 939Dual SATA2. Musze połączyć 2 piny za pomocą jakiegoś przewodnika, ale nie chce używać do tego cyny czy lakieru. No i tu nasuwa się moje pytanie - czy da sie zrobić moda za pomocą ołówka??

Link do VModa


(Asterisk) #2

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif


(Homik1983) #3

Są tacy co łączą elementy np. mostki właśnie (miękkim) ołówkiem. Przykładem mogą być np. modyfikacje AMD.

BTW:

Należy jednak pamiętać, że przy płytkach drukowanych użycie zbyt twardego ołówka może skończyć się (niezauważonym) zdarciem laminatu i odsłonięciem schowanych ścieżek, które zwarte z nową rysowaną ścieżką spowodują uszkodzenie sprzętu.

W przypadku twojej modyfikacji myślę, że lepiej będzie skorzystać z jakiegoś lakieru z domieszką srebra. Na stronie, którą podałeś piszą, że lakier grafitowy się nie nadaje (widać brali po uwagę takie rozwiązanie) - można więc przypuszczać, że grafit z ołówka też nie jest tutaj odpowiedni. Jest to dość proste rozwiązanie, jednak nie wiem czy nie cechuje się gorszą przewodnością.. Rozsądniej będzie lutować albo użyć lakieru z domieszką srebra (np. ten Electon 40AC).


(Adi90 90) #4

Posiadam ołówek 7 B więc wystarczająco miękki. Mam zamiar go użyć do v-moda Galaxy 7300GT i nie wiem właśnie czy na płycie też moge... ;/ Nie chce żeby coś stało się z płytą.


(Karol674) #5

Mój znajomy cos takiego robił, na płycie głownej(nie pamietam modelu) ołowkiem i mu sie udało, ale nie daje głowy że u ciebie bedzie tak samo.


(Adi90 90) #6

Dowiadywałem się gdzie indziej i podobno ołówek nie działa na tego moda ;/