Asrock 939Dual SATA2 - czym połączyć 2 piny (V-MOD)

Witam. Chce zrobić vmoda na płycie Asrock 939Dual SATA2. Musze połączyć 2 piny za pomocą jakiegoś przewodnika, ale nie chce używać do tego cyny czy lakieru. No i tu nasuwa się moje pytanie - czy da sie zrobić moda za pomocą ołówka??

Link do VModa

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Są tacy co łączą elementy np. mostki właśnie (miękkim) ołówkiem. Przykładem mogą być np. modyfikacje AMD.

BTW:

Należy jednak pamiętać, że przy płytkach drukowanych użycie zbyt twardego ołówka może skończyć się (niezauważonym) zdarciem laminatu i odsłonięciem schowanych ścieżek, które zwarte z nową rysowaną ścieżką spowodują uszkodzenie sprzętu.

W przypadku twojej modyfikacji myślę, że lepiej będzie skorzystać z jakiegoś lakieru z domieszką srebra. Na stronie, którą podałeś piszą, że lakier grafitowy się nie nadaje (widać brali po uwagę takie rozwiązanie) - można więc przypuszczać, że grafit z ołówka też nie jest tutaj odpowiedni. Jest to dość proste rozwiązanie, jednak nie wiem czy nie cechuje się gorszą przewodnością… Rozsądniej będzie lutować albo użyć lakieru z domieszką srebra (np. ten Electon 40AC).

Posiadam ołówek 7 B więc wystarczająco miękki. Mam zamiar go użyć do v-moda Galaxy 7300GT i nie wiem właśnie czy na płycie też moge… ;/ Nie chce żeby coś stało się z płytą.

Mój znajomy cos takiego robił, na płycie głownej(nie pamietam modelu) ołowkiem i mu sie udało, ale nie daje głowy że u ciebie bedzie tak samo.

Dowiadywałem się gdzie indziej i podobno ołówek nie działa na tego moda ;/