Asrock 970 pro3 r 2.0 - Problem z dźwiękiem

Witam, złożyłem komputer stacjonarny z podzespołów :

Asrock 970 Pro3 R 2.0 (zaktualizowany bios [uEFI] do najnowszej wersji 1.40)

MSI ATI Radeon 7850 - 1GB DDR5 PCI

RAM 8GB

Dysk 500 GB Hitachi

AMD FX 8320

Problem polega na tym że komputer nie widzi wpiętego jack’a do gniazda w zintegrowanej karcie dźwiękowej. Odpala bios (UEFI) i mam taką opcje jak system settings i tam niestety też nie widać wpiętych wtyczek. W programie Realtek nie pokazują się wtyczki, pomimo że są wpięte.

Próbowałem wszystkiego jak w tym temacie (http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2457384.html) oprócz montowania karty dźwiękowej zewnętrznej, skoro jest dźwiękówka zintegrowana to musi działać.

Dorzucam 3 screeny:

1914446500_1380287453_thumb.jpg

9344059700_1380287453_thumb.jpg

Jak widać na suwakach dźwięk w systemie jest, natomiast nie słychać go w głośnikach ani słuchawkach.

6401359500_1380287454_thumb.jpg

6046363400_1380287798_thumb.jpg

Jack podłączony do gniazda, niestety nie wykrywalny przez program w biosie(system settings) ani tutaj w menadżerze.

8700037500_1380288131_thumb.jpg

W momencie kiedy wyłącze wykrywanie panelu przedniego, pokazują się głośniki natomiast gniazdo w dalszym ciągu niewykrywalne.

Karta graficzna ma w sobie dźwiękówkę i to może w jakiś sposób się ze sobą gryźć. Wyłączyłem ją, odinstalowałem sterowniki, w biosie sprawdzałem ustawienia czy karta dźwiękowa jest włączona (auto - enabled), podmieniałem kartę graficzną na inną i jest to samo. Sterowniki do karty instalowałem z płyty dołączonej do płyty głównej, pobierałem ze strony producenta, bez skutku…

Jeśli masz jakieś głośniki z możliwością wpięcia JACK’a na słuchawki to wepnij i sprawdź czy będzie coś słychać :slight_smile:

Wygląda wszystko OK, sprawdzaj na tylnych gniazdach, może słuchawki padły.

I sprawdź dokładnie, czy masz dobrze podłączone kable z panela przedniego do płyty - instrukcja płyty i sprawdzaj.

Sprawdzałem głośnikami Creative 2.1, sprawdzałem głośnikami 5.1, sprawdzałem słuchawki, panel przedni, tylni, brak jakiegokolwiek dźwięku. Podłączenie panelu przedniego jest dziecinnie proste, nawet gdybym go nie wpiął to gniazda z tyłu powinny działać. Jutro zrobię zdjęcia płyty głównej.

Różnie bywa, lepiej sprawdź to dokładnie.

Możliwe również, że karta uszkodzona i płyta reklamacja.

Zrób jej jeszcze reset biosu baterią - wyjęta 10 minut.

Reset biosu zrobiłem też bez skutku.

Może jeszcze coś nagraj bootowalnego i sprawdź kartę muzyczną poza tym systemem, jak to nic nie da reklamacja płyty.