Asrock ab350 gaming k4

Witam.
Potrzebuje pomocy , mianowicie miałem bios w wersji 5.1 i chciałem zaktualizować do wersji 3.4 . Zostańmy tylko przy tym, że chciałem zmienic nowsza wersje biosu na starszą.
I po tej aktualizacji nie włącza się nawet BIOS.
Nie ma sygnału na monitorze .
Proszę o pomoc !

Zasilacz się uruchamia, wiatrak w nim się kręci?
Nie ma sygnału na monitorze , ale komp jakby się uruchamiał, kręci się chłodzenie na procesorze?

Tak, wszystko działa jak należy.

Baterie wyjąłem .

Po co robiłeś downgrade BIOS? Taka praktyka czasem kończy się uwaleniem BIOS. Masz Ryzena drugiej generacji?

Mam Ryzen 2700x

Ogólnie historia jest taka.
Kupiłem płytę glowną i procesor . Zaproponowali mi update płyty do wersji 5.0. Nie wiedzieć czemu po zamontowaniu procesora temperatura w samym biosie pokazywała 60 stopni, a na windows programem speccy pokazywało 100 stopni, postanowiłem zaktualizować do wersji 5.1 z myślą że coś się zmieni, cokolwiek. Jednak nic się nie zmieniło. Naprawdę szukałem wiele na ten temat. Wersje powyżej 3.4 musiały mieć “Bridge BIOS” a ta wersja takową była.

Kolega LORDEK już podpowiedział Ci dlaczego komputer się nie włącza.

RYZEN 2GEN.

To żeś ostro namieszał. Wsparcie dla Ryzen gen2 od BIOS w wersji 4.7. Serio sądziłeś, że temperatury spadną po wgraniu nowego/starego BIOS? Od kiedy programowo można obniżyć temperaturę procesora? Może chłodzenie było zamontowane niepoprawnie, a Ty wziąłeś się za BIOS. Teraz masz cegłę dopóki nie skombinujesz starego procka by móc odpalić upgrade BIOS.

Źle zrozumiałeś Bridge BIOS. Był on wymagany do Updatu na wyższe BIOSy. Jeżeli “fachowcy” Ci źle zaktualizowali BIOS bez Bridge to niech teraz odkręcają na własny koszt.