Asrock czy Gigabyte

Shenzhen Chi Ynan Industrial CO LTD dostarcza części do LC POWER i innych a nie 3 różne…

Jesteś pewny, że tylko oni?

Po zatem - nadal nie wiadomo, jak to wygląda w środku - jakość połączeń, lutowania, jakość i ilość użytych zabezpieczeń. Wystarczy poczytać np. niemieckie fora - tam opinie o tych zasilaczach za najlepsze nie są.

Jeśli można wtrącić swoje zdanie .

Producenci i dystrybutorzy solidnych i działających bezawaryjnie długie lata zasilaczy nie muszą pokazywać co dany zasilacz ma pod obudową .

Jakość i trwałość tych produktów zweryfikowali i ocenili użytkownicy przez lata np SEASONIC,FORTRON,CORSAIR,BE QUIET itp,polecane są na każdym forum .

W przypadku LC POWER to może skutecznie konkurować z zasilaczami do max 150 zł ,bo do elitarnej grupy jest za cienki .

Jeżeli w recenzji zasilacza LC POWER ,plusem są dobrze pasujące wtyczki to dla mnie to są jaja ( nie mają się czym pochwalić).

Jeśli ktoś składa komputer i inwestuje w podzespoły ponad 2 tyś zł to polecenie zasilacza LC POWER to jakieś nieporozumienie

Witam, mam do was obu kłócących się prośbę: oceńcie poniższe zasilacze.

zasilacz nr 1:

Nazwa typu Zasilacze komputerowe

Maksymalna moc zasilacza 600 W

Typ zasilacza ATX

Przeznaczenie zasilacza Komputer stacjonarny

PFC Aktywne

Ilość wentylatorów (max) 1 szt.

Rozmiar wentylatora 120 mm

Natężenia zasilacza

Filtry zabezpieczające

Złącza zasilacza 2 X PCI-EXPRESS;

20+4 PIN PŁYTA;

3+2X 4 PIN / FLOPPY;

4+4 PIN PŁYTA;

6 X SATA

Wymiary [G x S x W]

Informacje dodatkowe brak kabla zasilającego;

MAX COMBINED WATTAGE 580W;

NAPIĘCIA:5+ = 24A;3.3+ =24A;+12V1 = 20A ;+12V2 = 20A;-12V 0,6A;+5VSB = 3.0A

Okres rękojmi (gwarancji) w miesiącach 25

zasilacz nr 2:

Nazwa typu Zasilacze komputerowe

Maksymalna moc zasilacza 560 W

Typ zasilacza ATX

Przeznaczenie zasilacza Komputer stacjonarny

PFC Aktywne

Ilość wentylatorów (max) 1 szt.

Rozmiar wentylatora 140 mm

Natężenia zasilacza +3,3V(30A), +5V(28A), +12V1(17A), +12V2(18A)

Filtry zabezpieczające

Złącza zasilacza 1x 20+4 pin mainboard (50 cm);

1x 4+4 pin mainboard 12V (EPS, 50 cm);

1x FDD (80 cm);

1x PCI-Express 6 pin 50cm; 1x PCI-Express 6+2 pin 65cm;

2x PATA (1x 50 / 1x 65cm);

6x SATA (3x 50 / 3x 65cm)

Wymiary [G x S x W] 160x150x87

Waga [kg] 2.123 kg

Opakowanie BOX

Informacje dodatkowe 80 PLUS BRONZE certified;

Efficiency do 87,94%;

Standby consumption: 0,4W

Okres rękojmi (gwarancji) w miesiącach 25

Żeby was pogodzić, powiedzcie mi który z tych zasilaczy znalazłby się w waszych zestawach, i dlaczego.

może dorzucę ceny:

zasilacz nr 1: 150 zł

zasilacz nr 2: 220 zł

Szczęśliwego nowego roku.

Jak ja bym wybierał bez wiedzy jaka to marka to wybrał bym zasilacz nr 1( 70 zł drogą nie chodzi).

Wydaje mi sie że podałeś nie kompletną specyfikację zasilaczy .

Po skopiowaniu linijek do Google wyszło, że obydwa to LC-Power. Nie wybrałbym żadnego z nich, chyba że bym musiał - to ten pierwszy bo ma mocniejszą linię 12V.

dokładnie, są to zasilacze lc power. oba (wzięte na próbę) pracują w zestawach od ponad 4 miesięcy. pierwszy zestaw to phenom 955 x4, 2x radeon 4850 1gb, 8 gb ram (2x4 goodrama cl9), mobo Asrock 880G Pro3 (klient zażyczył sobie taki zasilacz, bo jak mówił “będzie się bawił w sli, oc i crossifre” a ze klient nasz pan… to nie pogadasz)

drugi zestaw to skromniejszy athlon x2 250, msi 870-C45, 4gb ram, radeon tul 6750, 4 gb ram goodrama w jednej kości (klient chciał “mocniejszy” zasilacz w nadziei na kupno później lepszego proca i grafiki).

Na nic zdały się moje przestrogi ze LC to mało znana firma, ze na forach są niezbyt pochlebne opinie odnośnie tej firmy, ze nie polecam… klienci wzięli i… i nic się nie dzieje. Zasilacze pracują cicho, stabilnie, jak mówią klienci (pytałem, bo sam bylem ciekaw) polecają je jako jedne z najbardziej niedocenianych zasiłek na rynku.

Osobiście nie otwierałem ich, nie wiem jakie mają wbudowane zabezpieczenia, nie wiem jak wyglądają ich płytki drukowane, jaka jest jakość lutow, podzespołów użytych do ich produkcji, jak wygląda cały proces technologiczny - ale po oopiniach klientów wnoszę, że nie jest to taki szajs, jakim próbuje się go tutaj przedstawiać.

Jak mozna ocenić zasilacz po 4 miesiacach uzytkowania.(bo mi pracuje cicho to jest dobry -to chyba jakiś żart)

Do takich konfiguracji zasilacze o mocy blisko 600w ?,nic dziwnego że cicho pracują .

Jak zwiekszą wydajność komputera to zobaczymy jak cicho po pracują i jak długo

I jeszcze jedna sprawa ,te zestawy które składałeś to jest jedno wielkie nieporozumienie ( ty to wybierałeś czy klienci gimnazjalisci )

Ja jak składam klientowi zestaw to klient wybiera procesor ,kartę graficzną i obudowę reszta należy do mnie nigdy nie wybiera zasilacza .

Jeszcze na koniec skoro twoi klienci maja taką wiedzę i uważają ze te zasilacze są nie doceniane na rynku to czemu sobie sami nie złozą komputera ,tylko zlecaja

osobom trzecim .

To co ty piszesz jest dla mnie mało wiarygodne!

konrad357 , jak można oceniać zasilacz nie wiedząc nic o nim? czy bardziej jest dla ciebie wiarygodna opinia kogoś, kto go aktualnie używa, czy random wpis na zagranicznym forum? rozumiem ze to kwestia priorytetów i uprzedzeń, ale bez przesady.

“bo pracuje cicho” " jest stabilny" to dla ciebie mało? lepiej żeby mu taki corsair cx czy chieftec wył i pierdział, żeby występowało tętnienie napiec bo jest “markowy”? nie twierdzę, że jest to high end sprzęt (ale jak widać magia “watów” działa), zauważ że nie wszyscy maja 4 tysie na kompa, tylko starają się w miarę (mniej lub bardziej optymalny sposób) dopasować kwotę do aktualnej sytuacji cenowej.

Dlatego sobie sami nie składają i dlatego przychodzą do kogoś innego, bo istnieją właśnie forumowi teoretycy, którzy na własne oczy często sprzętu nie widzieli, a rozprawiają o nim z miną znawców którzy wszelkie rozumy pozjadali. Nie ma nic gorszego niż klient który przyjdzie z zestawem spisanym z jakiegoś forum, gdy usłyszy cenę powie: bo na allegro jest taniej. idź pan wiec na allegro albo na forum i niech panu sprzedają, a potem ewentualnie uznają gwarancje.

Jak ty składasz… no to w sumie ciekawe, gdy przyjdzie klient i powie ze chce dysk koniecznie wd, a ty wiesz ze lepsze dyski robi np seagate - to go sobie przekonuj (“panie 3 dyski seagate kupiłem i padły, nie chce tego szmelcu, nie ma mowy”). Co zrobisz gdy upatrzy sobie akurat płytę msi? powiesz ze mu nie złożysz? powiesz ze są lepsze? (“ale ja chce ta, bo na forum pisali…” i argumenty nie działają?). Masz czas użerać się z jednym klientem, i przekonywać go ze jednak ty wiesz lepiej, gdy w kolejce czeka kilku innych? Czy może dołożysz do zestawu klientowi, gdy ma np na zestaw 2 tysie, a koniecznie chce “taka kartę, taki procek i taka płytę a najwyżej utniemy trochę na zasilaczu i dysku, ewentualnie budzie”?

Nie obchodzi mnie, jak to dla ciebie wygląda. Kompletnie. To co ja przekazuje, to opinie ludzi którzy używają tego sprzętu i tyle.

O Tracerze też niektórzy mówią że jest cichy i stabilny - i to jest wg. Ciebie wiarygodne źródło?

Corsair CX430V2 nie pierdzi, nie hałasuje - jest OK, stabilny jest również. Proszę się od niego odczepić :wink:

Nie moja wina, że sklep ma wysokie ceny. To jego wybór, wiele osób podaje zestawy ze sklepów, gdzie tyle wychodzi. A że ktoś boi się zamówić z internetu to już nie mój problem, niech przepłaca grubo w sklepiku u Waldka. Nie trzeba widzieć sprzętu na oczy - wystarczy poczytać o nim recenzję, opinię, opracowania - jest kilka portali, które robi to bardzo dobrze (niestety zagranicznych).

tracer… mialem zbyt wiele do czynienia z tym sprzetem, zeby sie sprzeczac :slight_smile:

corsairow cx wrocilo w sumie 11 sztuk ( na przekroju roku) wiec jak najbardziej nie jest ok. łożyska wiatrakow w tych zasilaczach ulegają szybkiemu zuzyciu, pan waldek ze sklepu by to wiedzial, gdyby na tym skladal, pan rysiek z forum nie bardzo, bo opiera sie na opiniach z netu :wink:

moja wina tez nie, ze teoria czesto rozmija sie z praktyka. pomijajac to, ze niektore firmy placa za dobre wyniki recenzji w niektorych portalach, no ale to juz calkiem inna bajka.