Asrock G31M GS - problem ze stanem wstrzymania

Mam problem, ponieważ po wstrzymaniu systemu wentylatory dalej pracują. W biosie włączyłem opcję SUSPEND TO RAM, ale to nic nie zmieniło.
Później znalazłem na tej stronie https://www.manualslib.com/manual/347951/Asrock-G31m-Gs-R2-0.html?page=19
informacje, żeby przełożyć zworki. Zrobiłem to, ale bez zmian. Pierwszy raz mam z tym problem. Co zrobić?

Standardowo zostaw te trzy zworki na pinach 1-2. Przynajmniej na czas prób. Natomiast wejdź do BIOSu, naciśnij klawisz F9 a potem F10 i zrestartuj komputer. Sprawdź co to dało.

dwie

OK zrobię, ale za godzinę.

Myślałem, że chodzi o zworki od overclockingu. Tam są trzy. Te dwie, o których piszesz, są od Audio i LAN. Też zresztą standardowo na pinach 1-2.

Przełożyłem te: EUP_LAN and EUP_AUDIO z 1-2 na 2-3.
Od overclockingu mam na 1-2.

Czy zworka PS2_USB_PWR1 na pozycji 2-3 może być przyczyną pracujących wentylatorów?

Nie wiem. Standardowo powinna być na 1-2.

Okazało się, że PS2_USB_PWR1 na 1-2 nie może być, bo nie działa klawiatura, system jej nie widzi, a num lock dziwnie pulsuje. Wróciłem na 2-3. Później zrobiłem F9, F10 jak proponowałeś. Przed chwilą wgrałem najnowszy bios. Niestety żadna czynność nic nie dała.

No tak, ale zwarcie pinów 2-3 służy do ciągłego zasilania gniazda PS/2 i portów USB w celu wybudzania komputera przy pomocy np. klawiatury.
Kto tego nie potrzebuje, ustawia zwarcie pinów 1-2 (standardowo) i klawiatura, mysz itp. powinny działać w zwykłym trybie, więc jest tu coś nienormalne.
Jeśli jeszcze do tego wentylatory nie wyłączają się, a wykonałeś czynności z F9 i F10, to mi wygląda na usterkę zasilacza lub jakiegoś układu sterującego zasilaczem.

Zasilacz raczej dobry, pewnie z płytą coś nie tak. Jest używana.

Możliwe! Nie chciałem zapeszać :grinning: Pewnie chodzi o usterkę jakiegoś układu kontroli płyty głównej nad napięciami z zasilacza.