Asrock h110m-hds - reset BIOSu (UEFI)

Witam. Mam pewien problem. Chciałem zresetować bios, jednak po wyciągnięcie baterii, nie odpala się komp. Wszystkie podzespoły się włączają jednak na ekranie nic się nie dzieje. Wszystko jest na pewno sprawne. Prawdopodobnie źle czyszczę pamięć. Pierwszy raz spotykam się żeby na płycie nie było zworek lub przycisku. Szukałem w instrukcji tej płyty jednak nic tam nie ma. Proszę pokierować mnie jak od początku do końca zresetować bios na tej płycie. Dodam grafikę gdzie znajduje się clrcmos1 jednak nie wiem co mam tam połączyć wolę was najpierw zapytać.

dlaczego?

włożyłeś później?

Czy przypadkiem nie przeprowadzałeś tzw. aktualziacji BIOS wgrywając nowa wersję i coś niedziała?
Jeżeli tak: programator/wymiana płyty.

Bios był przedstawione i nie mogłem do niego wejść, a miałem zamiar postawić system na nowo. Nie mam dojścia do innych klawiatur więc musiałem zrobić reset by ustawienia wróciły do domyślnych dla USB legacy. Po wyciągnięcie baterii i włożeniu. Czarny ekran na monitorze po uruchomieniu.

OK, rozkreć to jeszcze raz na części pierwsze i złóż , nie kładź też na metalowej obudowie jak na podstawce…

Czy dzieje się cokolwiek po naciśnięciu zasilania?

Gdzie podłączony monitor/ karta zewnętrzna/wewnętrzna/jaki procesor?

Wszystko pracuje. Zasilacz, chłodzenia… Tyle że czarny ekran. Nic się nie pokazuje po wciśnięciu przycisku zasilania.


Karta wewnętrzna gtx750. Też wydaje się pracować normalnie

Wiec odepnij ja i podłącz monitor do płyty głównej. Możliwe, ze bios był ustawiony na sztywno na integrę nie auto.

Autokorekta… Monitor jest wpiety do karty dedykowanej. Nie mam możliwości wpiecia się do płyty

No to postaraj się taką możliwość uzyskać, może być tez TV czy jakaś przejściówka/inny kabelek- pewnie masz coś.
W obecnej sytuacji nie wiemy nawet co działa, równie dobrze na skutek “wstrząsów” mogło coś w karcie graficznej paść. A może to w biosie masz na sztywno po resecie ustawioną zintegrowana grafikę? A może cos innego…? :wink:

Podłączyłem hdmi do telewizora. Też nie działa. Grafikę dedykowana całkiem usunalem

Edit. Przedmuchalem wszystko podpisałem monitor znów do dedykowanej i ukazało się to

Jak powinienem dalej postąpić?

Wejść do BIOS i ustawić poprawną datę/godzinę.

Cooker z #samisfoi ?

Dzięki. Nie ten. Czemu jednak dalej klawiatura i mysz nie działa podczas instalacji win?

Poszukaj opcji USB legacy w BIOS, ustaw na enabled, str. 53:
http://asrock.pc.cdn.bitgravity.com/Manual/H110M-HDS.pdf .

Windows 7 jest przestarzały, klucz działa w Win 10 :wink: Jak już robisz reinstalkę… zrób update.

USB legacy było na enabled. Jednak musiałem włączyć opcje symulowania ps2 czy jakoś tak. Wszystko działa. Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc.