ASRock K7VT4A+ co dokupić?

Witam,o to mój sprzet.Chce dokupić grafike i ram,jaki jakiej firmy? co jeszcze zmienic?

--------[Podsumowanie]------------------------------------------------------------------------------------------------

Komputer:

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 3

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera GREG

Nazwa użytkownika Administrator

Płyta główna:

Typ procesora AMD Athlon XP, 1833 MHz (11 x 167) 2500+

Nazwa płyty głównej ASRock K7VT4A+ (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8377A Apollo KT400A

Pamięć fizyczna 1024 MB (DDR SDRAM)

Typ BIOS’u AMI (07/19/04)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran:

Karta wideo NVIDIA GeForce 6200 (128 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce 6200 AGP

Monitor Samsung SAMTRON 55(M)E (Plus) [15" CRT] (HVCN100227)

Multimedia:

Karta dźwiękowa VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

Magazyn:

Kontroler IDE Kontroler VIA Bus Master IDE

Dysk fizyczny SAMSUNG HD161HJ (149 GB, IDE)

Napęd dysków optycznych ATAPI iHAP122 9

Status dysków SMART OK

Partycje:

C: (NTFS) 39997 MB (31703 MB wolne)

D: (NTFS) 112619 MB (26165 MB wolne)

Rozmiar całkowity 149.0 GB (56.5 GB wolne)

Urządzenia wejściowe:

Klawiatura Urządzenie klawiatury HID

Mysz Mysz zgodna z HID

Sieć:

Karta sieciowa Karta Fast Ethernet zgodna z VIA (89.167.75.22)

Urządzenia zewnętrzne:

Kontroler USB1 VIA VT83C572 PCI-USB Controller

Kontroler USB1 VIA VT83C572 PCI-USB Controller

Kontroler USB1 VIA VT83C572 PCI-USB Controller

Kontroler USB2 VIA USB 2.0 Enhanced Host Controller

Urządzenie USB Sound Blaster Tactic(3D) Alpha

Urządzenie USB Urządzenie kompozytowe USB

Urządzenie USB Urządzenie kompozytowe USB

Urządzenie USB Urządzenie USB interfejsu HID

Urządzenie USB Urządzenie USB interfejsu HID

Urządzenie USB Urządzenie USB interfejsu HID

Urządzenie USB Urządzenie USB interfejsu HID

Dodane 08.01.2011 (So) 3:52

moge zaaplikowac do niej grafike 1GB ? jaka?

i wlasnie ,jak dobrac ram zeby obie kosci nie kolidowaly ze soba i reszta sprzetu?

z tego co się “doczytałem” z specyfikacji płyty głównej, to : Rozglądaj się za nowszą płytą główną

Ja bym na twoim miejscu nie wkładał pieniędzy do starego kompa. To jest nie opłacalne. Nawet jak dokupisz ram i grafikę nic się nie zmieni bo dalej będziesz miał wolne złącze grafiki agp a nie pci-e i będziesz miał dalej wolną pamięć. Lepiej nazbieraj sobie pieniądze na nową płytę główna,procesor dwurdzeniowy, szybką pamięć ddr2 lub ddr3 , grafikę na złączu pci-e . :smiley:

A w czym niby pomoże wymiana płyty głównej? Jeśli już o wymianie mowa to całej platformy, a to nie tylko MOBO.

Tylko niby w jakim celu, czytasz posty pod którymi coś bazgrzesz? Posiadany system jest adekwatny do sprzętu, zamiana nie ma absolutnie żadnego uzasadnienia (chyba że chcesz mu sprzedać, wtedy ma, dla ciebie - albo że masz na myśli łindows torrenta, choć i tak nic to nie zmienia).

Wracając do tematu, inwestowanie w platformę na SocketA, to wywalanie pieniędzy w błoto. Jeśli coś chcesz dokupić to tylko za grosze. Grafę masz słabą, ale nie ma co się sadzić na jakiegoś “potwora”, bo i tak będzie działał na pół gwizdka. Jednym słowem szkoda kasy,

greg29191 a na co liczysz po dołożeniu ramu i zmianie grafy? Sam miałem kompa na Socket A z prawie najmocniejszym możliwym procesorem - Barton 3000+ (podkręconym delikatnie do 2,2GHz), 1GB ramu i GeForce 7600GS i muszę powiedzieć, że możliwości jak na dzisiejsze czasy to już to miało małe. Tak jak poprzednicy, radzę zmienić całą konfigurację, chyba że znajomy chce ci oddać jakieś części za darmo :smiley: Inwestowanie w ten sprzęt nie ma sensu, bo nie da wymiernych korzyści.

mhm rozumiem,a czy moge dokupic do niej jakas karte graficzna lepsza? bo w sumioe potrzebny mi jest do filmow sciagania,i do jednej gry sieciowej CS. i tyle.

i wlasnie. chcialbym lepsza grafike,i czase, przy banalnych czynnosciach sie zacina,wiec nie wiem czy procesor kupic czy ram.

Zobacz czy ten twój Athlon (z opisu wygląda że Barton) nie ma czasem odblokowanego mnożnika (zmień w biosie na 11.5x lub 12.5 i zobacz czy po zapisaniu i wyjściu z biosu procek zmienia taktowanie) jak trafiłeś na odblokowaną serię to masz jeden gratis. Co do grafy, GF 7300GT na ddr3 i podkręcasz lub Radeon serii ATI Radeon HD 2600 (Pro lub XT), mocniejszej nie potrzeba. Radek będzie lepszym wyborem bo lepiej wspomaga materiały HD, GeForce niestety nie (zwalone są tylko wersje AGP, o czym oficjalnie nikt cię nie poinformuje). Oczywiście tylko i wyłącznie jak tanio. Co do RAMu, przy 768 MB nic mi nie przycinało a już tym bardziej w CS`ie więc raczej poszukaj przyczyn w systemie.

Zobacz czy ten twój Athlon (z opisu wygląda że Barton) nie ma czasem odblokowanego mnożnika (zmień w biosie na 11.5x lub 12.5 i zobacz czy po zapisaniu i wyjściu z biosu procek zmienia taktowanie) jak trafiłeś na odblokowaną serię to masz jeden gratis.

  • jaki gratis? yyy moglbys mi wytlumaczyc jak to zrobic/ bo ja znajac zycie cos zepsuje ;] bo tego to jeszcze nie robilem

Co do grafy, GF 7300GT na ddr3 i podkręcasz lub Radeon serii ATI Radeon HD 2600 (Pro lub XT), mocniejszej nie potrzeba. Radek będzie lepszym

  • w ati jest efekt przysypiajacej myszy, nie iwem czy slyszales,ale mysz czasem przestaje dzialac na ulamki sekund.co jest dokuczliwe. dlatego wolalbym cos z nvidii

W twojej płycie mnożnik ustawia się zworkami na płycie głównej (czego telepatycznie nie potrafiłem stwierdzić), co jest niewygodne w porównaniu z tą sama operacją spod BIOSu ale nie specjalnie trudną:

http://download.asrock.com/manual/K7VT4A+.pdf

W manual`u na str.14 masz schematy jak ustawiać. Masz jakiegoś kumatego w tych kwestiach ziomka to może ci ustawić, na początek o jeden mnożnik wzwyż, z x11 do x12. Jak masz zablokowany mnożnik to taktowanie się nie zmieni, wtedy z powrotem ustaw na zworkach X11, jeśli zadziała możesz próbować x13, oczywiście jak się powiedzie nie zapomij o monitorowaniu temperatury procesora, jak będzie zbyt wysoka komp będzie robił restarty.

Kuzyn od zawsze ma karty Radeona, i nigdy mi czegoś takiego nie potwierdzał (a grywamy często w FPSy), więc w tym temacie nie mam pojęcia jakich konkretnie dotyczy. Z GF seria 7XXX to maks ale pamiętaj że akcelerację materiałów HD będziesz miał zwaloną.

akcelerację materiałów HD będziesz miał zwaloną. - czyli?

a tak w ogole co mi da to ze zmienie to cos?

tak na zakończenie, bo wystarczająco jasno się udzieliłem:

Czyli materiał HD będzie tobie ciął pomimo włączonej akceleracji wideo (+zero suportu dla WMV HD). Wersje AGP mają usterkę, z tego co pamiętam, w układzie odpowiedzialnym za komunikację PCI-e to AGP, kiedyś wyszperałem to na jakimś zachodnim forum. Sam posiadam więc mogę potwierdzić, gdybym wiedział wcześniej nie kupowałbym GF tylko Radka.

Masz odblokowany mnożnik = masz szybszy procek (zmiana mnożnika na wyższy = bez ryzyka masz szybsze taktowanie proca i większą wydajność gratis).

aaa teraz to dla mnie jasne ;] sprawdze ;]

a jesli chodzi o ram jaki kupic? i na co patrzec przy wyborze?

bo kiedys wsadzilewm 2x 128 mb ale cos bylo nie tak,

Daj info everesta z zakładki “pamięć”.