ASRock n68c-s ucc - jaka karta graficzna, procesor, zasilacz

Witam.

Mam pytanie, posiadam płyte główną ASRock n68c-s ucc, nie posiadam żadnej karty graficznej prócz zintegrowanej, lecz jest ona za słaba na nowsze tytuły. Dla tego chciałbym Was zapytać jaką kartę mógłbym kupić by “pasowała” do tej płyty głównej i żeby pociągnęła przynajmniej z 5 lat :smiley: na kartę graficzną mogę przeznaczyć od 750 do 900 zł. Jeśli chodzi o procesor to też mam zamiar wymienić na intel core i5, na niego mogę przeznaczyć około 600 zł. Do wymiany mam również zasilacz do wydania na niego około 200-250 zł. Jeśli chodzi o pamięć ram to muszę kupić ponieważ mam tylko 2gb, ale Mi się aż tak nie śpieszy. Proszę o konkretne odpowiedzi czy z tą płytą główną opłaca się “kombinować”. Jeśli chodzi o gry to chciałbym zagrać przynajmniej na średnich w bf4, gta4, saints row the third, saints row 4, fifa 14, gothic 3 itp. oczywiście płynnie. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam! :smiley:

W tej cenie mógłbyś teraz kupić nowego R9 270 (z fabrycznym OC, GPU Tweakiem), który z nowych kart, zwłaszcza po podkręceniu, wypada chyba najlepiej w swojej cenie. Tylko pytanie czy do tej płyty jest sens ładować taką drogą kartę.

W takim razie płytę też musisz zmienić.

Pamięć RAM masz DDR2 czy DDR3?

Przykładowa konfiguracja

Intel Core i5 3350P

MSI B75A-G43 GAMING

Good Ram DDR3 4GB PC1333 CL9

XFX Core 550W

Karta za ok 750 zł Gigabyte Radeon R9 270XOC 2GB DDR5 lub MSI R9 270X GAMING 2GB DDR5

za ok 900 zł Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5