Asrock p45ts problem z xeon'em e5450

Witam.mam nie mały problem. Mianowicie nie mogę odpalić komputera po zmianie płyty głównej na wymienioną w tytule. Na pentumie e5200 komputer się uruchamia i działa normalnie. natomiast na xeon’ie po włączeniu nie przesyła obrazu po czym po okołu 20sek się resetuje i tak zastyga nie przesyłająć obrazu i nie bootując biosu. Proszę o jak najszybszą pomoc.

Zaktualizowany BIOS do najnowszego?

Właśnie w tym problem gdyż jestem w tym totalnie zielony. Mógłby mnie kolega naprowadzić na to w jaki sposób to zrobić?

Odpalenie pc na dzialajacym procku i dalej zgodnie z instrukcja producenta plyty (www), dostarcza zwykle i plik i program poleca:)

Wielkie dzięki. Jutro dam znać czy się udało

@wiesiek.antek.bugaj wiesz że ten Xeon jest na 771 a ty masz podstawkę 775 masz adapter? i powinieneś wgrać bios z mikrokodami do xeona https://speed4up.com/srb5lddlfkke.html (Uwaga wszelkie modyfikacje biosu wykonujesz na własną odpowiedzialność ja podałem tylko link do gotowego biosu którego twórcą jest genius239239) a tu poniżej jest jeszcze cały spis biosów do innych płyt gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany http://genius239239.myweb.hinet.net/771

Ależ oczywiście że wiem. I dzięki za link do tego zmodowanego biosu. Dam znać jak poszło gdy się za to zabiore po robocie.

Na pentiumie zaczeło dziać się to samo. Jeszcze nic z biosem nie robiłem.

Powiedz, jaka masz karte graficzna, jezeli zewnetrzna to wyjmij i uruchom pc na interze plyty prawie na 100% ma, jak pojdzie bez problemu masz winnego.

To samo. Po wyjęciu działa 20 sek i leci reset po czym zastyga.

Ps. Gt630 2gb. W innym kompie działa bez kłopotu

Może socket uszkodziłeś przy wymianie procesora?

Raczej niemożliwe. Nie robiłem tego pierwszy raz. Wymątuje płyte i przedmucham socket. Może coś wpadło. Ewentualnie wyśle zdjęcie może coś przeoczyłem.

a masz adapter do procesora lub docięty by wchodził na Twój socket czy go wepchałeś? :slight_smile:

Procesor jest odpowiednio przerobiony. Ale na pentiumie e5200 dzieje się to samo

Długo masz tę płytę?

Dosłownie od wczoraj

Płyta nie jest walnięta? To że na pentiumie działało to mógł być przypadek.

Nie wiem. Nie mam pojęcia. Mimo wszystko na pentiumie działał nawet po zmianie z xeona

zdecyduj się.