ASrock p67-brak obrazu

Witam , dziś po włożeniu procesora i5 do mojego asrocka p67 obraz wcale nie idzie na monitor karte sprawdzalem na starej plycie i jest ok , zasilacz 700 watów dwie wtyczki płyty głownej podpiete + zasilanie 24pin wentylator chodzi na maxa a procek zimny nawet sie nie nagrzewa ktoś wie czemu ?

A :

  • I5 sprawny? jaka wersja?

  • sprawdzałeś czy płyta obsługuje ten CPU?

  • bios masz najnowszy? jaką wersję masz zainstalowaną?

  • reset biosu baterią lub zworką robiłeś?

procesor to i5-3450 3,1 GHZ bios nieznany bo dzis pierwszy raz odpalilem plyte bios resetowalem przyciskiem i bateria i nadal to samo nie instalowalem jeszcze nic z plyty od asrocka

Dodane 20.09.2013 (Pt) 13:24

na wyswietlaczu od plyty glownej widnieje kod 00,ale tylko czasami

No to jeszcze nie wiesz, czy sprawna płyta?

Wtyczki zasilania podłączone jak należy?

Zasilacz?

zasilacz ok ,caly czas go używam wtyczki tez no nie wiem czy sprawna bo nie miałem jak sprawdzić bo nie mialem cpu a teraz jak mam to nie dziala ten obraz

No to teraz zostaje szukać najsłabszego sprawnego CPU, który obsługuje płyta i w ten sposób sprawdzisz czy jest sprawna.

Możesz również, zamontować swój CPU do płyty która go obsługuje i go sprawdzić.

Lub zanieść płytę i CPU do serwisu i niech sprawdzą.

to chyba bedzie procesor bo komp chodzil kilka minut a procek caly czas zimny szkoda tylko ze nikt mi teraz kasy za niego nie odda a mam jeszcze pytanie co oznacza ten kod 00 na płycie ?

Nie mam pojęcia - szukaj w instrukcji płyty co to znaczy?

Ale pamiętaj uszkodzony procesor to rzadkość. Trzeba sprawdzić, bo tak to gdybanie.

Znalazłem coś:

http://www.asrock.com/support/qa/TSDQA-102.pdf

Kod 00 - Proszę sprawdzić, czy procesor jest poprawnie zainstalowany, a następnie wyczyść CMOS.

Sprawdź styki CPU, przetrzyj je twardą gumką ołówkową, może brak styku?

Zrób jej reset zworką na parę minut na dobrze założonym CPU, może napięcie jej pomoże i ożyje.

nie pomogło nic cały czas swieci 00 , procesor dobrze włożony

Dodane 20.09.2013 (Pt) 15:24

Znalazlem cos takiego o tym błędzie ale nie rozumiem dobrze angielskiego

http://www.tomshardware.co.uk/forum/328 … uild-error