Assasins creed IV chodzi mało płynnie mimo spełnienia wymagań gry

Mój komputer:

 

Intel core I3 3220 3.30 Ghz

Win 7 x64

4 gb ram

geforce gtx 650 1gb 

 

Wymagania minimalne AC IV:

 

  • Procesor: Core 2 Quad Q8400 2,6 GHz / Athlon II X4 620 2,6 GHz lub lepszy
  • Pamięć operacyjna: 2 GB lub więcej
  • Karta grafiki: GeForce GTX 260, Radeon HD 4870 lub lepsze (512 MB pamięci)
  • Dysk twardy: 30 GB
  • System operacyjny: Windows Vista SP1 64-bit / Windows 7 SP1 64-bit / Windows 8

Gra ustawiła mi domyślnie optymalizację na wysokie/ultra ( 15 FPS). Po wyłączeniu wszelkich cieni, filtrowania tekstur, efektów i ustawieniu na średnie; gra wyciąga 23-30 klatek wg Frapsa. Spełniam sporo wymagań zalecanych i wszystkie podstawowe. Jaka jest przyczyna małej płynność AC IV?

Jakie masz temperatury podczas grania ?

Jaka wersja gry / uruchamiasz poprzez Uplay ?

Zauważ że spełniasz Minimalne - do uruchomienia, rekomendowane dają Ci dopiero jako taka płynność. 

Mam grę na steamie, ale i tak uruchamia się poprzez Uplay. Temperatury nie sprawdzałem, ale obudowa nie jest gorąca i wiatrak nie huczy mocno. Mam chłodzenie standardowe, fabryczne żadnego dodatkowego. Czy pomogło by dokupienie kości ramu czy to głównie kwestia słabego procesora? Myślałem nad zakupem drugiej identycznej kości 4 gb. Lepsza jest pojedyncza kość 8gb czy mogą być 2 w tzw. dualu?

Słaba optymalizacja, nic więcej.W tym roku Ubi też się nie popisało wydając nowego AC.Lecz z tego co wiem, ostatni patch który wyszedł do BlackFlag naprawił błąd z płynnością w grze.( mam podobny komputer do Ciebie, i na średnich ‘‘zacina’’ mi lekko tylko w miastach )