Assassin's Creed 4.Pomoc w usprawnieniu płynności

Z racji wczorajszych urodziny,moja mama sprawiła mi ‘‘miłą’’ niespodziankę, w postaci gry ACIV:Black Flag.Wszystko było by pięknie i cudownie i pewnie by tego tematu nie było gdyby nie jeden szczegół.Otóż mój komputer ‘‘spełnia’’ minimalne wymagania gry(InterCore2QuadCPUQ8300 2,50Ghz,4gb RAM,AMD Radeon HD 6800 Series).Jak sami widzicie jedyne co zawodzi to mój słabiutki procesorek.Na najniższych gra po prostu przycina(niby da się grać , ale jeżeli grafika jest na najniższym to oczekuje płynności a nie ścinania…).Szczerze to gdybym się uparł to pewnie bym dograł do końca z dużym bólem głowy.Czy da się coś zrobić/zainstalować jakiś program,który mógłby w jakiś sposób przyśpieszyć grę na minimalnych wymaganiach aby chodziła płynnie ?

 

Proszę też o pomoc w moim drugim temacie,z góry dzięki !

Spróbuj przeskanować komputer pod kątem wirusów(np. programem Anti-Malware), zaktualizuj wszystkie sterowniki, oczyść system ze zbędnych programów i gier, użyj CCleanera i wbudowanej funkcji Oczyszczanie Dysku, jeżeli masz laptopa ustaw plan zasilania na wysoka wydajność, zdefragmentuj dysk, użyj Game Boostera, ewentualnie w ostateczności przeinstaluj system :P W sklepach internetowych możesz tanio kupić lepszą kartę graficzną/procesor.

Jesli chodzi o program to używam: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_systemowe/Game_Booster.html u mnie się sprawuje nawet nieźle.

Naprzykład NFS MW cioł mi na średnich (jak odpalam przez ww. program chodzi płynnie).

Tak,tylko gdy pytam po różnych forach, każdy mi pisze ,że procesor jest o wiele za słaby …ten program mógłby pomóc ? I jak go używać ?Karte graficzną dostałem na mikołaja :slight_smile: A reinstall systemu był właśnie po kupieniu karty więc stosunkowo nie dawno

To, co podał Ci grabkamy to Game Booster. Ja podałem link do Razer Game Booster. Programy te praktycznie się od siebie nie różnią. Wyłączają one wszystkie procesy i usługi, które nie są niezbędne na czas gry. Dzięki temu część zasobów zostania zwolniona i gra powinna chodzić płynniej.

jeśli mógłbyś to podkręć procesor bo to da ci ogromnego kopa w tym wypadku.

Tak wiem,tylko to się wiąże z pewnym rodzajem ryzyka.I jeszcze jeden problem jest taki ,że w mojej miejscowości nie ma nikogo kto się tym interesuję :slight_smile:

Witajcie ponownie ! Game Booster co prawda pomógł, przy lokacjach które nie pokazują dużej ilości szczegółów(czyt. płynnie chodzi),jednak przy większych lokacjach nadal występuje ten problem.Gdy przeprowadzałem format systemu w BIOS’ie znalazłem coś takiego jak możliwość podkręcenia systemu.Co prawda jestem kompletnym ‘‘laikiem’’ w tych sprawach,lecz wydaję mi się że dałbym radę go troszkę podkręcić z 2,50 na przynajmniej 2,6 lub 2,7 aby udzwignął AC IV na minimalnych.Poszperałem trochę po internecie i ‘‘podobno’’ jest to bezpieczne( na YT jest filmik obrazujący całą sytuację).Teraz pytanie do Was-Czy to aby na pewno jest bezpiecznie i nie istnieje ryzyko zepsucia sobie całego komputera ? Z góry dzięki za odpowiedz.

jak się podkręca z 2,5ghz do 457.893.426.890.346.837.482.674.268.907ghz to i się spali komputer. Podkręć do 2,7ghz a prędkość ram zmniejsz.

Dobra,poprosiłem wujka o pomoc w podkręceniu komputera.Teraz mam 2,8ghz,z temperaturą procesora 30C.NFS MW (2012) chodzi mi na najwyższych bez ścinki… więc myślę,że jest dobrze :slight_smile:

Kilka dni temu założyłem temat w sprawie usprawnienia płynności.Teraz ten temat dotyczy czegoś innego.Komputer teraz mam taki:

 

Intel Core 2 Quad CPU Q8300 2,50Ghz (podkręcony do 2,80, a w razie czego mogę jeszcze do 3)

 

4 GB RAM

 

AMD Radeon HD 6800 Series OC

 

Windows 7 Ultimate 64 bit

 

Sprawa jest taka,że te dwie gry ścinają mi na średnich,a na najniższych da się jakoś grać w ACIV,ponieważ w ACIII na najniższych ( czyli w ustawieniach normalne) nie da się wgl grać,np w miastach strasznie tnie.

 

#Edit

 

Parę osób mówiło mi ,żeby sprawdził czy mam aktualne sterowniki do karty graficznej i procesora,ale wstyd się przyznać i nie umiem tego sprawdzić…

Nikt nie pomoże … ?

REF