Assassin's Creed - białe tło

Kiedy włączę grę Assassin’s Creed wszystko się ładnie ładuje a następnie pojawia się filmik i tu problem - po filmiku widać tylko białe tło z dwoma czarnymi paskami u góry i na dole (te paski powinny być ale to białe tło nie) i nic się nie wczytuje ani nie słychać żadnych dźwięków itd. Razem z białym tłem włącza się też okienko “Program Assassin’s Creed przestał działać” które można zauważyć dopiero po zminimalizowaniu gry. Dodam jeszcze że przy pierwszym uruchomieniu gry pojawił się komunikat z pytaniem czy gra została poprawnie zainstalowana (jest poprawnie zainstalowana na 100%).

Mam DX10 i Windows Vista Ultimate 64bit a wymagań nie chce mi się pisać więc powiem tyle że na XP’ku chodziło mi (prawie - czasami się leciutko cięło) płynnie na max. detalach a teraz mam jeszcze lepszego kompa. Proszę o pomoc :frowning:

Na systemach 64 bitowych są problemy z grą. Naprawia to najnowszy patch do Assasin’s Creed’a.

Mam patch 1.02 (to najnowszy?)

Zainstaluj/przeinstaluj najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej.

BTW: Po co zakładałeś nowy temat, mógłbyś kontynuować ten błąd w poprzednim swoim wątku.

Jeśli wiele formatek nic nie dało to to napewno nic nie da…

Wtedy forum trochę by się zaśmieciło - ludzie szukając problemu białego tła znalezliby błąd CRC i myśląc że jeszcze nie ma takiego problemu na forum stworzyliby nowy topic…

U mojego kumpla pomogło kupienie oryginalnej gry !

A ty masz oryginalną ?

Tak, oryginalna wersja reżyserska za 79.99zł :stuck_out_tongue:

screen błędu: http://img293.imageshack.us/my.php?imag … tuuoe6.jpg

Możliwe że to jeszcze ten błąd crc odbija się czkawką.Możesz z jakiejś innej płyty zainstalować grę?

To chyba nie błąd płytki bo kiedy instaluje na XP to działa normalnie… Może coś z DirectX10 nie tak?


Sprawdziłem w dxdiag i w zakładce Ekran znalazłem coś takiego:

Plik atidxx32,atidxx64.dll,atiumdag,atiumdva,atiumd64.dll,atiumd6a.dat,atitmm64.dll nie jest podpisany cyfrowo, co oznacza, że nie był on przetestowany przez Laboratoria jakości sprzętu Microsoft Windows (WHQL). Możesz uzyskać sterownik z logo WHQL od producenta urządzenia sprzętowego.


Może jakieś inne propozycje?

Spróbuj innego sterownika do graficznej…

Moja karta graficzna: Sapphire ATI Radeon HD2600XT 512mb (818mb na Viscie) - próbowałem wielu wersji sterowników ale najlepiej działa CCC 8.6 od Sapphire

Na pudełku Assassin’s Creed pisze że ta gra działa tylko na Viscie 32bit ale patch 1.02 dodaje officjalną kompatybilność z 64-bitową wersją Visty… Może by tak spróbować od nowa zainstalować patch?

Spróbuj zainstalować wszystko od nowa + czyszczenie rejestru.

Jak formaty systemu nic nie dają to to na pewno nic nie da ;] bez urazy

Na wszelki wypadek.Nie chcesz to spróbuj reinstalu samego patcha.(jeśli da się da go tak usunąć).

Nie da się przeinstalować patcha… Podczas instalacji wyskoczył mi komunikat “Ten patch dotyczy instalacji 1.0 a zamiast tego wykryto wersję 1.02” i kiedy kliknąłem OK pokazał się komunikat Windows “Czy ten program został zainstalowany poprawnie?”

Proszę o pomoc ;( Bardzo bym chciał znowu pograć w tą grę ;(

nie pomogło… błagam pomóżcie bo mi ta gierka tylko miejsce na dysku zajmuje a następnym razem może się nie zainstalować… Może pomógłby nie do końca legalny sposób a mianowicie - crack? (mam oryginalną wersję gry | mój AC jest w wersji PL)


Nic nie pomogło…

Od początku wiedziałem że masz pirata … Bo te białe tło jest czasem kiedy gra jest piracka …

nie mam pirata… jak nie wierzysz to dam ci fotkę… OMG…

Zresztą jak nie miałem cracka to jak niby ruszyłem grę? Pomyśl - głowa ci nie odpadnie…

O ty mi chodzi … bo taki crack był właśnie że pojawiało się białe tło na monitorach.

Bardzo chętnie zobaczę . I karteczką z twoim nickiem . :wink: