Assassin's Creed zawieszanie się gry (artefakty/blue screen)


(kwiatek0696) #1

Witam, mam nietypowy problem z oryginalną grą Assassin's Creed. Podczas gry na ekranie jakoś ekran mi się dziwnie rozmazuję(zmienia kolory, tworzy prostokąty wzdłuż ekranu itp.) i nie mogę wrócić do pulpitu, a muszę go resetować, czasem pokasuje się blue error. Bym zrobił screena, ale nie mam jak go zapisać, bo muszę resetować. W temacie napisałem nietypowy problem, bo nie umiem go nazwać. Z góry dzięki.

Mój komp:

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3GHz

Płyta Główna: Gigabyte GA-G31M-ES2C

Pamięć Ram: 2x2Gb DDR2 Goodram

Karta Graficzna: NVidia GeForce 9800GT 1Gb

Dysk Twardy: 500Gb WB


(PaPuX) #2

To jest winowajca.

Sprawdź czy się nie przegrzewa.

Czy są też jakieś dziwne zachowania w innych grach?


(kwiatek0696) #3

Karta ma 44ºC. W Saints Row 2 i w Ojcu Chrzestnym II kamera krąży wokół bohatera(gdy komputer był jeszcze nowy to wszystko ładnie śmigało). Jeszcze w Prince o Persia, Colin McRae DiRT 2, Grand Theft Auta IV występował taki błąd, ale dużo rzadziej.


(Patrykol270) #4

Karta wg nie jest niczemu winna bo gram w assassina na 8600GT. Hmmmmm, nie wiem czy pomogę, ale jak masz podłączone jakieś urządzenie typu kierownica czy dżojstik to odłącz


(kwiatek0696) #5

Mam podłączoną drukarkę, ale jest wyłączona w czasie gry


(PaPuX) #6

Prostokąty to typowy objaw uszkodzenia pamięci a dokładnie przegrzania pamięci a jeszcze dokładniej zimne luty na kościach BGA.


(kwiatek0696) #7

Czyli mam oddać ją na gwarancję?


#8

kwiatek0696 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(kwiatek0696) #9

(kostek135) #10

Może nazwij go Assassin's Creed - zawieszanie się gry (artefakty/blue screen). A co do problemu blue screen wywalany jest kiedy jakiś sterownik jest "zwalony" przepisz najlepiej kod błędu + jaki plik prawdopodobnie go powoduje, może coś poradzimy.


(kwiatek0696) #11

kostek135, dzięki za nazwę, a blue screen już się mi nie pojawia bo zmieniłem sterownik do karty grafiki


(KwaśnyJoe) #12

Zmień wentylator do karty oddaj ją na gwarancje powinno śmigać jak talala :slight_smile: a jaki masz zaśilacz może karta dostaje za mało mocy :wink:


(kwiatek0696) #13

Już od ponad tygodnia jest na gwarancji. Jak dostane go spowrotem to napisze jaki mam zasilacz


(KwaśnyJoe) #14

już dostałeś s powrotem? :?: