Aster, dzielenie IP

Witam. Posiadam internet z Aster, dzielimy go przez router. W konfiguracji routera ustawiłem Static IP user (inaczej nie chciało działać). Problem w tym, że nie można rozłączać internetu (zniknęła opcja disconnect), oraz IP jest dzielone na wszystkie komputery (wywnioskowane po tym jak przekroczenie limitu na megavideo na jedym komputerze, uniemożliwiło oglądanie na wszystkich). Wie ktoś może jak powinna wyglądać konfiguracja w Aster ? (wcześniej miałem Dialog i nie było żadnych problemów ;/ )

W kablówkach najczęściej rozłączenie połączenia internetowego nie powoduje zmiany przydzielonego IP, inaczej niż w TPSA i Dialogu. Też miałem Dialnet i każde ponowne połączenie skutkowało przydzieleniem nowego IP, teraz mam Multimedię i od pond pół roku to samo IP - podłączenie modemu do drugiej karty sieciowej skutkowało nowym IP, po podłączeniu ponownie do pierwszej karty stare IP ponownie powróciło. Teoretycznie w Multimedii mam “dynamiczne IP” jednak zmiany samoczynnie nie chcą następować ale zgodnie z regulaminem są możliwe. Prawdopodobnie masz w umowie stałe IP i jego zmiana nie jest możliwa.

I nie ma żadnego sposobu aby to ominąć ? Może proxy pomaga ? Cokolwiek :frowning: