Asus 1011px nie chce bootować z pendrive

Witam posiadam netbooka jak w temacie.

Netbook oryginalnie miał zainstalowanego Win7 starter więc wyrzuciłem go i zainstalowałem ubuntu 10.04 wszystko śmigało do puki nie uruchomiłem ponownie netbooka, ma ekranie ujrzałem taki oto widok:

mount: mounting /dev on /root/dev failed: No such file or directory

mount: mounting /sys on /root/sys failed: No such file or directory

mount: mounting /proc on /root/proc failed: No such file or directory

Target filesystem doesn’t have /sbin/init.

No init found. Try passing init=bootarg.

BusyBox v1.13.3 (Ubuntu 1:1.13.3-1ubuntu11) built-in shell(ash)

Enter ‘help’ for a list of built-in commands.

(initramfs)_

Chciełm odpalić LiveCD by to naprawić ale po ustawieniu bootowania z USB na ekranie pojawia się w lewym górnym rogu “_”, miga i nic się nie dzieje sprawdzałem różne dystrybucje. Próbowałem już wszystkimi programami jakimi można (UNetbootin, Universal USB Installer, Ultraiso) i oczywiście wypaliło tylko w ogóle nie chce się zbootować.

Co mam zrobić?

Z góry dzięki za pomoc

Cześć. Miałem taki sam problem. Za nic nie mogłem zabootować z pendrive. Dałem sobie spokój z pendrive i wrzuciłem system na kartę pamięci :smiley: Zabootowała od razu i bez jakichkolwiek problemów! Więc jeśli masz możliwość to polecam! Pozdro

Ale to się robi tak samo jak pena ? Jak to dokładnie zrobiłeś ?

Nie pamiętam przez który program wgrałem system na kartę, ale na pewno był to jeden z tych które wymieniłeś w swoim poście. Zabootowałem chyba wchodząc do biosu i ręcznie wybierając kartę pamięci (bodajże w ostatniej zakładce się pojawi).

okej dzięki spróbuje i napiszę czy się udało :slight_smile:

Zajrzyj tutaj jeszcze:

.

Mam w domu takiego Asusa (inny model ale może jest podobnie) , którego za nic w świecie nie zabootujesz z pena jeżeli nie zmienisz kolejności dysków w biosie tak żeby pen był pierwszy.

dobra odpaliłem z karty pamięci, narazie chce wyjebać 10.04 i biorę się za instalacje 12.04 dzięki wszystkim za pomoc.

Wysokie Pięć !

Podaj wynik polecenia z konsoli:

uname -r

lspci -k

Wifi działa , tylko mam jeszcze pytanie: jak włączyć klawisze funkcyjne?

Przejrzyj takie wyniki:

http://www.google.pl/search?client=oper … el=suggest .