Asus 1201nl (netbook). Super Hybird Engine nie zmienia takt

Witam. Mam system XP, wszystkie sterowniki zainstalowane, wgrany najnowszy bios i nadal nie działa mi program Asus Super Hybrid Engine do zmieniania taktowania procersora. Co dziwne przy sprawdzaniu procka programem CPU-Z ciągle taktowanie zmienia się z 800 0.9 napięcie do 1600 1.2 napięcie. Taktowanie zmienia się tak cały czas co parę sekund. Wie ktoś może jak to zrobić aby taktowanie było stabilne i mogłbym je zmieniać tym programem SHE ? Dodam ze na W7 wszystko działało dobrze, lecz zmieniłem system bo W7 na netbooku trochę przymula :slight_smile: na XP działa wszystko elegancko no tylko ten procek…

A zainstalowałeś sterownik dla Windowsa XP ?

No oczywiście, aktualnie mam wersję SHE v1.19. Próbowałem inne wersję lecz jest to samo.

Dodane 04.01.2011 (Wt) 18:25

Udało mi się właśnie zrobić jedna rzecz, ustabilizowałem to taktowanie teraz jest cały czas 1600 mhz, włączając opcje MAX CPUID Value w BIOSie. Lecz nadal nie działa mi SHE… Taktowanie w ogóle się nie zmienia. Jedynie na Super Performance procesor zostaje podkręcony do 1630 mhz. Na High Performance, Power Saving nadal pozostaje 1,6 GHz. Próbowałem przeinstalować stery ACPI, Chipset, no i SHE lecz nadal to nie działa :(. Jakieś pomysły ?