[ASUS 1215N] Netbook ładuje baterię tylko do określonego momentu

Witam. 

Mam problem z netbookiem Asusa, dokładniej z modelem 1215N. Zakupiłem go jako używanego, 2 letniego z wymarłą baterią. Baterię tą ładował sobie do określonego momentu - a to 50%, 70% czy jeszcze inna wartość. Uznałem, że ten problem wynika z tego, iż bateria jest już na wyczerpaniu - potrafiła odciąć zasilanie w każdym momencie. Zakupiłem nową baterię, zamiennik o pojemności 6600mAh. Niestety z tą baterią mam podobny problem. Ładuje tą baterię do 45% i nagle prąd ładowania spada do zera i tak zostaje. Ładowałem (a raczej próbowałem) tą baterię całą noc - nic się nie zmieniło. Windows 7 pokazuje, iż ładuje, jednak BatteryMon ewidentnie wskazuje na brak prądu ładowania. 

Szukałem odpowiedzi w internecie, jednakże wszędzie spotykałem się z problemem, iż netbook nie ładował w ogóle baterii - mój ładuje tylko do połowy… 

Jest jakakolwiek możliwość rozwiązania tego problemu lub chociaż dowiedzieć się czy winny jest netbook czy bateria? Załączam screeenshoty z nową i starą baterią.

post-263640-0-28817900-1417828610_thumb.

post-263640-0-66101400-1417828611_thumb.

Zasilacz sprawny ? Może"siać" nietypowo…

 

Możliwości:

 

1 Szajs zamiennik - trzeba sprawdzić na oryginale?

2 Sprawdź na innym zasilaczu

3 Zobacz, może jest aplikacja (plan zasilania), która kontroluje poziom ładowania baterii? często ładuje tylko do 60 %

4 Uszkodzona elektronika płyty odpowiedzialna za ładowanie baterii?

  1. Oryginalna bateria też się ładuje do określonego momentu - pokazałem na screenie. Tylko że ona jest bardzo słaba.

  2. Niestety nie posiadam innego zasilacza, jednakże użytkowałem ten komputer na zasilaczu jakiś czas i nie było problemu.

  3. System który teraz mam nie ma żadnych asusowych aplikacji, to samo się dzieje bez systemu oraz z systemem Windows 8.

  4. Właśnie się tego obawiam. Tylko chciałbym jakoś to sprawdzić, bo niestety nie mam jeszcze jednej sztuki baterii.

Czyli, aby coś wywnioskować, należy go sprawdzić na innej w 100 % sprawnej oryginalnej baterii i na innym w 100 % sprawnym oryginalnym zasilaczu - teraz to gdybanie?