Asus 1225B, Radeon HD6290 - brak wspomagania GPU dla wideo

Cześć,

posiadam netbooka Asus 1225B. Nie potrafię znaleźć powodu, dla którego ten sprzęt nie radzi sobie nawet z filmikami na YouTube w jakości 360p. Ma to miejsce zarówno na zasilaniu zewnętrznym, jak i z akumulatora. W ustawieniach flash na 100% jest zaznaczona opcja przyspieszania sprzętowego.

Początkowo myślałem, że to źle zainstalowane sterowniki, tak więc dokonałem reinstalacji. Obecna wersja pakietu to 9.002-120928m-149042C-ATI, wersja programu Catalyst 12.10

Konfiguracja w VISION Engine Control Center

No i nic to nie dało. Wygląda to tak, jakby karta graficzna nie chciała podjąć się zadania. Postanowiłem więc pobrać dowolny film w jakości 1080p z YouTube i odtworzyć go w Media Player Classic. Nadal nie daje sobie rady. Zainstalowałem więc pakiet kodeków K-lite, podczas której to instalacji wybrałem opcję “hardware decoding” LAV DXVA. To pomogło! 1080p działa super płynnie, obraz bez szarpania, bomba.

Problem w tym, że filmy w jakości 720p i 1080p mogę oglądać tylko poprzez ten odtwarzacz. Przykładowo VLC Media Player nadal nie daje sobie rady. Podobnie z flashem - sprawdzałem i na Google Chrome, i na Firefox - obraz jest bardzo niepłynny, klatkuje.

Co jest powodem problemu z wspomaganiem sprzętowym w innych odtwarzaczach? Ma ktoś jakiś pomysł?

Pozdrawiam

Wspomaganie HD w Media player classic home cinema trzeba włączyć domyślnie jest wyłączone w ustawieniach filtrów wewnętrznych i tam zaznaczyć wszystko co ma DXVA w nawiasie i odpowiadające mu FFMpeg wyłączyć :slight_smile:

Co do przeglądarek to czy aby na pewno w ustawieniach flasha masz zaznaczoną opcje wspomagania sprzętowego?

Na bank. :slight_smile:

http://i.imgur.com/iUwN5JN.jpg

Mogę zresztą nagrać aparatem porównanie dla tego samego filmiku co na screenie: odtwarzanie w MPC-HC (płynne z DXVA) i po prostu na stronie YouTube.

Na tym programie http://mirillis.pl/pl/products/splash.html bez problemów odpalisz pliki mp4 mkv z wykorzystaniem GPU (odpowiednia kontrolka GPU zapali się podczas odtwarzania formatu z akceleracją).

Dzięki :slight_smile:

Natomiast co z tym YouTube? Czemu flash player nie chce wykorzystać wspomagania gpu?