ASUS 400C - wymiana RAM, potrzebna pomoc

Witam,
posiadam ultrabooka ASUS 400C (rocznik 09.2013) w którym jest standardowe 4GB pamięci. Chciałbym wymienić na 8GB (więcej chyba nie da się wg. producenta) ale nie wiem którą pamięć wybrać. Laptop ma jeden slot na pamięć.


lub

Duża jest różnica w ich prędkości działania?
Albo jakieś inne jeśli ktoś zna coś lepszego?

Z góry dziękuję za pomoc! :slight_smile:

Ani jedna - ani druga.Musisz szukać pamięci 4 GB.Jeśli chodzi o “prędkość działania” - nie ma to znaczenia, ponieważ i tak nowy moduł zwolni do poziomu tego, który masz wlutowany w płytę główną. Jeśli miałbym wybierać - wybrałbym pierwszego kingstona (HyperX ma prawo nie zadziałać), albo poszukałbym sprawdzonych pamięci. Wujek Google podpowiada że Cruciale CT5236919÷CT5236921 są kompatybilne z tym Asusem.

Zobacz co pokaże CPU-Z, Aida64 - jaka pamięć zamontowana i jakiej firmy - może być problem z odczytem? ale najlepiej kupić identyczną jak zamontowana…

Z reguły:

DDR3 PC3-12800 • CL=11 • Unbuffered • NON-ECC • DDR3-1600 • 1.35V •

Najlepiej takiej firmy jak masz zamontowaną i ważne CL11 - bo może przy niższym nie ruszyć.

Dziękuje za odpowiedzi i porady! :slight_smile:

Czyli tylko 4GB wchodzi w gre. Szukałem Cruciali ale pl sklepy maja inne modele z wersji 4GB.

http://www.komputronik.pl/category/528/pamieci-do-laptopow.html?prod[]=904&a[112423][]=88141&a[291][]=4317&filter=1#!#%23products-list

Na stronie producenta ich test proponuje mi natomiast ten model:

I teraz pytanie czy moge zamówić którąś pamięć ze sklepów w PL? Czy ze strony Cruciala (co wychodzi najdrozej plus koszt jeszcze przesyłki z za granicy). Czy mogę znalezc np Kingstona lub innego producenta (polecacie któregoś?)?

/edit poprawiłem link do Cruciala

Oczywiście kupuj najlepiej u nas.

Pamięci mają być do laptopa SODIMM - zwróć na to uwagę, bo drugi podany link, to pamięć do stacjonarnego.

I jak kupisz przez internet i nie będzie działać (a różnie bywa), masz 14 dni na jej zwrot.

Ok, tak też zrobie :slight_smile:

To teraz tylko czym się one różnią (dla mnie tylko wizualnie i jedną literą w kodzie producenta):


Którą lepiej wybrać?

Obojętne, ja tu nie widzę różnicy.

Ewentualnie trzeba mieć dokładną specyfikację, ale dla Ciebie raczej bez różnicy.

Ok,
bardzo dziękuję za pomoc. Temat można zamykać.