Asus 8800 GTS piszczy - POMOCY!

Witajcie,

Wczoraj zmieniłem kompa i nie moge sobie poradzić z jednym problemem.

Karta graficzna ASUS EN8800GTS GeForce 8800GTS 640MB DDR3,HDTV/DualDVI, HDCP,PCI-E BOX przeraźliwie piszczy. Ale nie zawsze. Występuje pisk w dwóch przypadkach:

  1. Przy starcie kompa gdy ukazuje się logo Windows (może jest uczulona hehe)

  2. Gdy włączam jakąkolwiek grę lub np. 3DS MArk.

Obraz wyświetla pięknie, zero przycinki, tylko ten przeraźliwy pisk… Ciągły wysoki ton - taki jak wydaje komp przy wadliwej pamięci, z tą różnicą że nie ma przerw. Piszczenie ustaje natychmiast po wyjściu z aplikacji lub wyciągnięciu kabla sygnałowego (tu sprawdzałem i przy DVI i przy przejściówce DVI na zwyły analog jest bez zmian)

Tak więc w nic nie mogę pograć bo nie da się przy tym pisku wysiedzieć.

Oczywiście dodatkowe zasilanie jest podłączone i nawet zmieniane (zamiast oryginalnego z zasilacza podłączyłem przejściówkę dodaną z kartą - bez zmian)

Ma ktoś jakiś pomysł ??? Poniżej podaje pozostałe komponenty:

  1. ASUS EN8800GTS GeForce 8800GTS 640MB DDR3,HDTV/DualDVI, HDCP,PCI-E BOX

2.ASUS STRIKER EXTREME, nForce 680i SLI, DualDDR2-800, SATA2,RAID,GBLAN,FW,ATX

3.Procesor Intel Core 2 Quad 2.4/1066FSB/8MBCache/LGA775/– -symbol ze strony – BX80562Q6600 887620 BOX

4.Pamięć KVR667D2N5K2/2G – kingston ddr2 2X po 1 GB Dual

5.Obudowa komputerowa 701A black 400W Logic Concept Technology, Midi Tower

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich

wygląda na to że jak pojawia sie obraz generowany w 3d to piszczy

może być to związane z chłodzeniem …

Na to wygąda, zastanawia mnie jednak to piszczenie przy starcie systemu.

A można jakoś podkręcić szybkość wiatraka na grafice ??

przy starcie systemu, karta graficzna “wchodzi” na wysoką wydajność i w związku z tym na najwyższe obroty wentylatora, tak samo przy grafice 3D;

jeśli sprzęt jest na gwarancji, to jedynym wyjściem jest wizyta w serwisie.

Masz zainstalowane najnowsze sterowniki?

Widać ma regulowane obroty coolera. Przy wyższych trzeszczy to znaczy że coś jest nie tak. Ale zauważ że chłodzenie 8800 jest głośne po prostu trzeba popytać posiadaczy 8800 to stwierdzą czy karta piszczy normalnie czy wiatrak do wymiany

Karta jest nówka - wczoraj kupiona tak jak cały zestaw. Najnowsze sterowniki też ściągnąłem.

Natomiast uwierzcie mi, to nie jest trzeszczenie ani głośna praca. To jest pisk nie do wytrzymania. Poodbnie jak przy uszkodzonych pamięciach - albo jak ustawicie alarm przegrzania i zostawicie wartość 30 stopni.

Dla pewności zdemontowałem PC speaker, bo na początku myślałem że to on tak się drze.

MOzna jakoś zobaczyć jaka jest szybkość oobrotów wiatraka karty graficznej i to podkręcić ???

MOgę tez odłączyć wiatrak z grafiki na chwilke, ale szczerze porzyznam że się trochę boję.

I na prawdę dziękuję za zainteresowanie

moja rada… zawieź na serwis wymienią ci na miejscu na inną …

Moim zdaniem to jakaś cewka. Gdy przechodzisz w tryb 3d rośnie pobór mocy i cewka zaczyna piszczeć. .Jaki masz zasilacz? Chyba nie ten z obudowy? Ewentualnie sprawdź temperatury.

Nierób tego bo możesz uszkodzić grafikę!

Zasilacz ten z obudowy. to jest FEEL III - 400 W.

Temperaturę karty graf. pokazuje Asus Monitor na 58-61 stopni (teraz gdy piszę). Program smart doctor pokazuje ze karta jest ok, dałem nawet coolera na 100% mocy (reaguje dobrze) i tez nic nie pomogło niestety.

czy ty na prawdę chcesz popełnić samobójstwo? brać taki szrot do takiego kompa? zmień to zanim będzie za późno (amacrox warrior ax450pnf to minimum)

:x i kupowałeś tego kompa wczoraj? straciłeś kasę… trzeba było brać 8800gt

kartę zanieś do serwisu i nie podłączaj już jej do tego zasilacza…

Nieźle Ci doradzili 8)

Do wymiany -> Amacrox 450PNF / Modecom MC 400W

Jeśli jesteś przekonany że dzwięk nie wydobywa się z coolera to oddaj na gware albo najlepiej wymień na GT 8)

Na karcie zapewne piszczą cewki, nieraz tak się zdarza

Karty graficzne nie mają cewek! To raczej cewka w zasilaczu…

Mam ten sam problem, z tą różnicą że piszczenie nie jest strasznie głośne i zauważyłem je tylko włączając Tibie >.> [głośnośc zmienia się w zależności od wielkości okna z grą, im mniejsze tym głośniej]

W Crysisie i innych wymagających grach nie ma z tym problemu :S

A co do piszczenia to podejrzewam:

8800-1.jpg

Czy tylko mnie się wydaje, że to przypomina głośniczek? .

Btw. Problem się pojawił po tym jak “udało” mi się uszkodzić jedną kość RAMu napięciem 2,2V [normalnie powinien chodzić na 1,8-1,9V]…

Czy zbyt wysoki napięcie RAMu/CPU mogło wpłynąć na kartę graficzna?

Chyba Ci się wydaje, że to głośniczek. Może piszczą “cewki z sekcji zasilania procesora”?