Asus a6000 czarny ekran

Witam, chciałem ustawić laptop żeby bootował z DVD i nie wiedząc który klawisz to robi przeciągnełem po wszystkich F1-F12 wiem ze to nieprofesionalne,ale mam taki problem laptop teraz się włacza ale matryca pozostaje czarna. Podejrzewam że padł bios ale jak go wgrać na nowo przy czarnej matrycy ?

BIOS jest dobry, więc nie trzeba wgrywać.

Kliknij F7 lub F8 lub Fn+F7 lub Fn+F8, powinno być OK ;).

Juz to sprawdzałem i nadal nic. skąd pewność ze bios jest ok ?

Skąd pewność że BIOS padł? Naciskając klawisze funkcyjne nie sposób go uszkodzić. Co to znaczy, że laptop się włącza? Opisz dokładnie to co pojawia się na ekranie od momentu naciśnięcia przycisku zasilania. Jeśli słychać jakieś dźwięki to też nam o tym napisz…

:roll:

Włączam przycisk power, 3 razy mrugna te lampki od numlockaicapslockai ekran czarny od samego początku.

Jak to co napisałem wyżej nie działa, to sprawa się komplikuje.

Zatem poczekaj po włączeniu, aż załaduje się Windows, obserwując czy dioda od dysku daje jakieś oznaki świecenia.

Obrazu nie masz, ale dźwięk powinieneś mieć, więc poczekaj aż usłyszysz sygnał powitalny tego systemu (Windows’a).

Jak nie usłyszysz, to zrobiło się gorzej niż źle i tylko serwis pozostaje.

Mimo wszystko, jak usłyszysz dźwięk powitalny Windowsa, to popróbuj potem te kombinacje klawiszy, z pierwszego w tym temacie, mojego postu.

Powodzenia.