Asus A6Km - internet

Posiadam Laptop Asus A6Km w którym znajduje się wbudowana karta sieciowa Asus 802.11g.Poniważ jestem bardzo zielony w temacie internetu bezprzewodowego poczytałem trochę postów aby skonfigórować go do łączności bezprzewodowej.Niestety moje próby z uzyskaniem dostępu do Ogólnie dostępnego internetu bezprzewodowego nie zabezpieczonego hasłem spęłzły na niczym. Przy ustawieniach nadanych IP,maski podsieci,bramka nie uzyskuję dostępu wcale.Jeśli ustawie na uzyskanie IP automatycznie to znajduje sieć i zaczyna pobierać numer IP w nieskość,i nie loguje mnie do sieci.Jak skonfigórować tę kartę sieciową abym miał dostęp do Ogólno dostępnej sieci bezprzewodowej nie zabezpieczonej hasłem.Internet był by mi pomocny gdyż zawodowo jestem kierowcą tira.Pragnę dodać że posiadam zabezpieczenie w postaci Kasperskiego i jego wyłączenie nie zmienia problemu.Jeśli ktoś może to proszę o pomoc w postani jasnego opisu kolejnych czynności jakie należy wykonać aby ta karta uzuzkiwała połączenie.

czy tak się dzieje z każdą siecią niezabezpieczoną ? czy z tylko jedną konkretną?

Tak jest w każdej sieci. :o